| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru bărbați.
Mulți dintre voi afirmați că vă place frumusețea naturală, că admirați inteligența și personalitatea unei femei, dar când colo vă curg ochii la tipe care pozează în ipostaze provocatoare, cu o tonă de machiaj pe față, semi-dezbrăcate.
Nu cumva dați dovadă de ipocrizie crasă?

22 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Frumusetea naturala ( wtf? si care ar mai fi, cea artifiiciala, antropica?) - spune si tu ca te referi la fizic! Si care e problema ca admiram fizicul, asa am fost creati, sa admiram fizicul unei femei, in spiritul de a fi atrasi sexual de ele si a procreea. Ce mister o fi aici, nu inteleg! E clar ca daca un baiat vede mai multe detalii intim ale unei fete, are sanse sa "o ia razna".

Ce nu intelegeti multe dintre fetele astea din ultimele generatii e ca atractia sexuala e doar un impuls de moment, in niciun caz un motiv pentru lunga durata pentru a construi ceva. Cel puti in zilele noastre, nu faptul ca ai un trup frumos va face si legatura cu partenerul sa fie una frumoasa. Ah, pentru cateva minute da, poate sa fie ceva memorabil, dar apoi?

Banii, casa, mancarea, dialogul, valorile? Sau voi chiar nu aveti idee ce inseamna o relatie? Voi ati ramas la ideea ca o familie inseamna sa te plimbi cu masina gagicului prin oras, sa-ti faca fraierul tot felul de cadouri, sa seholbeze ala la cracii tai?

| sofisis a răspuns (pentru stef87):

Cea artificiala e cea facuta prin implanturi, reductii, botox etc. La asta se refera

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Mie imi curg balele doar după fotomodele

| RAY a răspuns:

E adevărat, nu dam doi lei pe inteligenta sau naturalețe, noi am face sex cu voi toate si știți asta si profitați de asta

| Hammurabi a răspuns:

Sunt prea bătrân pentru acuzații de genul ăsta... laughing

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Te'n pana mea! ma faci sa ma simt baba...

| Hammurabi a răspuns (pentru sofisis):

Hei. La mulți ani!
Am crezut că ai fugit cu vreun prinț arab de n-ai mai apărut pe aici... laughing

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Nah...nu-mi plac arabii. Grecii in schimb...alta poveste

| sofisis a răspuns:

Hai sa iti explic: exista 2 ipoteze aici.
1. stiu ca nivelul lor este unul mediocru si ca niciodata nu vor ajunge sa fie cu o femeie tip "fotomodel" asa ca se limiteaza la a spune ca ei nu au pretentii desi au in sinea lor
2. sunt barbati care pot admira femei seducatoare, machiate etc DAR ar prefera ca femeia lor sa nu fie genul asta. Din varii motive ( ori chiar ii deranjeaza sa vada zilnic prin casa una asa, ori sunt gelosi si o femeie de genul ar atrage prea mult atentia altor barbati, ori au impresia ca cele care au stilul asta nu sunt femei serioase cu ganduri serioase si lista continua)
Ceea ce te pot asigura este ca NU s-a nascut barbatul care sa refuze o femeie provocatoare ( cum spui tu) daca i se ofera pe tava vreuna.
A....si in general inteligenta femeilor ii cam sperie happy

| LordCristobal a răspuns:

Asta nu e ipocrizie deloc, e ceva normal si masculin ca baietii sa se uite la fete care pozeaza in ipostaze sexi.
Pentru o relatie de termen lung care include si intemeierea unei familii barbatii isi doresc femei ci frumusete naturala si personalitate dar pentru o aventura de noapte barbatii se mai uita si dupa fete care sunt mai panarame.

| Eireann a răspuns:

Nu e nimic rau in asta, barbatii sunt stimulati vizual si pana la urma se uita, nu o cer de sotie. O femeie cum o descrii tu atrage ochii, dar nu e neaparat genul cu care vrei sa iti petreci timpul.

| carevaescu a răspuns:

Toată lumea e ipocrită până la un anumit punct. Nu excludem nici persoanele de față.

Dar generalizările acestea nu sunt folositoare. Multi bărbați nu se uită la aceste femei, cum multe femei nu pozează in felul descris.

Cel mai bine analizezi fiecare bărbat în parte.

| helpforyou a răspuns:

Absolut deloc.
Ce tu nu te uiti dupa tipi cu muschi? Si de asta poti sa ai un partener acasa.
Trebuie sa intelegi ca acest tip de privit este de fapt admiratia ambalajului si la faptul ca baietii stiu ca nu vor avea acces la acea fata. Dar ei au langa ei partenera, adica chiar continutul ambalajului.

Acum daca ea nu stie sa se faca remarcata de partener este problema ei, (atenti, aplic acelasi rationament si invers, nu doar pentru fete).

| CleanHeart a răspuns:

Ochii le fug dar fiecare cu ce poate
Consider că un bărbat adevărat știe ce femeie să aleagă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasă-mi contactul tău în privat și promit să te lămuresc.

| DjSannan a răspuns:

Nu consider că ar fi ipocrizie să admiri frumusețea și atractivitatea fizică a unei femei, fără a face distincție între frumusețea naturală și o imagine creată cu ajutorul machiajului. De asemenea, unul poate să aprecieze atât inteligența și personalitatea unei femei, cât și frumusețea și atractivitatea ei fizică. E important de reținut că frumusețea și atractivitatea fizică nu sunt neapărat opuse sau contradictorii cu inteligența și personalitatea unei femei

| GambleR40792 a răspuns:

Ce te-ai ofuscat asa femeie, te pomeni ca nu te vrea niciun chad cu muschi pe social media si ai venit sa te plangi pe aici asa'i?

| GambleR40792 a răspuns:

Nu trebuie sa dai cu amuzant, asa si tu cum acuzi pe altii care vor forme la o femeie si nu vin cu nimic la pachet la fel se aplica si in cazul tau ca nu esti zana din pzd intelegi pac pac

| anonim_4396 explică (pentru GambleR40792):

Ar trebui sa te abtii sa vorbesti la persoana mea in necunostinta de cauza.winking

| GambleR40792 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca ti-ai schimbat numele ca sa mai pari mai interesant sau interesanta, imi pare foarte rau de tine ca n-ai forme apetisante ca sa atragi acel gen de barbati, e buna si degetica sa stii, te salut

| shookdazed a răspuns:

Eu unul am vrut sa fiu cu cineva care sa ma inteleaga incat am renunțat din cate se pare barbati virgini la 30 ani sunt un mare turn off pentru femei si niste ciudati deci ce pot spune e ca exista o ipocrizie si din partea femeilor.

| Adelin0114 a răspuns:

Îți place ce vezi dar nu ai vrea pentru tine asa ceva ...asta e cel mai bun răspuns majoritatea excortelor sunt bombe la aspect ne plac de ele dar asta nu înseamnă că le vrem acasă