| MaTeOGG a întrebat:

Intrebare pentru cei care stiu ceva despre un sarut, etc. Funda.
Deci, mi imi place de o fata ( e la ceva distanta, nu e in clasa cu mb dar in fine ) iar o apta, acum cateva luni a in eput sa faca avansuri chiar daca mie nu imi prea placea de ea ( nici acum dar e ok ), iar de fiecare data cand are ocazia sta langa mine. Intro zi am mers in excursie cu clasa. Pe la intoarcere am avut drum la cinema. Locurile noastre s-au nimerit zici ca era sortit sa se tina scai dupa mine. Noi eram pe ultimul rand iar acolo nu era nimeni. Pe la jumatatea filmului scap floricelele ( era ceva comedie iar eu rad la absolut orice ) iar cand am luat punga de jos, cu mainile m-a apucat de fata si a incercat sa ma sarute, dc zic ca a incercat, am dat un fail care m-a facut noul subiect de comedie al clasei. Am vrut sa continui sa nu par nesimtit si sa zicem ca era draguta si cand eram cooperativ, boom, in loc de un sarut am lovit-o fara sa vreau.
1.Cum scap de rusinea provocata de incident.
2. Pt primul sarut cum ar trebui sa ma pregatesc, sau ce sa fac?
Am uitat sa precizez ca acea fata avea ceva experienta, a mai fost cu altii! Iar cu crush-ul nu aveam cine stie ce legatura. Acm vb chestii mai intime sa zic asa, mai povestim una alta.
3.Cu.lm pot face crush-ul sa ii placa de mine?
Nu am mai avut nici o relatie pana acum.

11 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie rusine. Un baiat nu are de ce sa isi doreasca orice sarut, de la oricine.

| DrGoogle a răspuns (pentru minrest):

Ce treaba are nota la purtare aici? Erau la un film oamenii...

| minrest a răspuns (pentru DrGoogle):

Daca fata ar fi fost in locul lui, s-ar fi plans la scoala. Sunt colegi.

| MaTeOGG explică (pentru minrest):

Nu, rusinea vine de la rasetelw colegilor deoarece am zis ca e o moara stricata si a spus tot ce s-a intamplat!

| minrest a răspuns (pentru MaTeOGG):

Da, dar ea a prezentat lucrurile ca si cum ai fi fost fraier si ai fi ratat sarutul ei. Ca si cum oricine ar vrea sa o sarute! Asa ca nu ai facut ceva de care sa iti fie rusine. Lasa-i sa rada, mare smecherie. Ai ocazia sa arati ca nu prea iti pasa.

| DrGoogle a răspuns:

Ca sa scapi de rusine sa zic asa, du-te tu la ea ia-o prin surpindere si sarut-o, atunci toata lumea o sa zica vai ce curajos ai fost.
Pentru sarut nu ai cum sa te pregatesti doar lasate dus de val si totul o sa fie bine.
Faza cu crush-ul nu am inteles-o ce vrei tu de fapt sa joci pe doua fronturi? Alege una dintre cele doua si ramai cu ea
Bafta

| MaTeOGG explică (pentru DrGoogle):

Ea a facut avansuri, si nu m-a dus gandul sa o mai refuz sa accept si subconstientul a facu ce a vrut sa zic asa. Eu cu rush vorbesc, iar ei i-am spus ca nu vreau o relatie cu ea, nu e genul meu. Mai ai nevoie de info?

| DrGoogle a răspuns (pentru MaTeOGG):

Pai alege-o pe cea care e genul tau

| MaTeOGG explică (pentru DrGoogle):

De aceea se numeste crush, nu?
Adica fata aia a facur avansuri iar eu vreau sa scap de rusi ea oferita. Ea e o prietena si i-am zis ca nu vreau sa fiu cu ea.

| DrGoogle a răspuns (pentru MaTeOGG):

Pai atunci ca sa scapi de rusine du-te si cereti iertare ca ai lovit-o, mai mult nu poti face.

| MaTeOGG explică (pentru DrGoogle):

Mi-am cerut iertare, dar ea e o moara stricata si a spus la toti.