| ungurubulan a întrebat:

Intrebare pentru doamne/domnisoare : In ce fel poate afecta viata sexuala, separarea pentru 1 an de zile de partener?
De ex:Viitorul sot va pleca pentru 1 an din tara, din cauza jobului.
big grin

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu afecteaza viata sexuala care va fi inexistenta cat va afecta si periclita posibila casatorie.

In locul tau as vorbi cu el si chiar daca e miselesc i-as cere sa nu plece!
Un an de zile e o perioada foooarte mare pentru orice cuplu, mai ales cu atatea ispite in jur!

Tare m-as mira sa nu te insele sau sa nu il inseli...

| Barajag a răspuns:

O va lua putin raznahee heeDaca este vorba de tine, cumpara-i o jucarie sexuala, asa nu va avea de suferitbig grin

| Corina a răspuns:

Depinde de cum vede fiecare din parteneri acest lucru, de cat de multa dragoste, respect, incredere si fidelitate exista intre ei. Daca exista toate acestea, atunci viata sexuala n-ar trebui sa fie un impediment. Pana la urma, 1 an nu-i o viata. Si oricum, de obicei, barbatii sunt cei care sunt morti fara sex, nu femeile. Asa ca ar trebui sa te gandesti cum te va afecta in primul rand pe tine aceasta lipsa. A, era sa uit, o alta conditie fff importanta este ca GELOZIA sa NU existe, caci de cele mai multe ori, aceasta alimenteaza creierul uman cu tot felul de ganduri negre si idei ciudate, ducand in 90% din cazuri la batai, divorturi sau mai rau, la crime. Daca te iubeste cu adevarat, te va astepta, rabdatoare, cu fotografia ta la piept si cu ochii pe telefon, fara a se gandi la lipsa vietii sexuale. Dar nici tu nu va trebui sa te gandesti la acest aspect, sau mai rau sa-ti imaginezi ca ea este cu altul, inselandu-te. Trebuie sa te gandesti foarte bine, sa-ti faci ordine in sentimente si daca te stii gelos, atunci mai bine renunta la aceasta plecare. Este spre binele si trainicia viitoarei tale casnicii. Inteleg ca inca nu v-ati casatorit, asa ca va urez de pe acum: Sanatate, fericire, belsug, Casa de piatra! Iubiti-va mult!

| nicol20 a răspuns:

Foarte mult iti dai seama ca atunci va aparea neincrederea si cred ca stii destul de bine cate cupluri s-au certat din cauza ca sotul sau sotia a plecat in strainatate au ajuns la divort sau chiar mai rau la omor, acum tu trebuie sa stii cel mai bine tu iti cunosti sotul si sti ce tabieturi are pana la urma va deveni ca o relatie la distanta si stii destul de bine ca nu sunt de bun augur.Bafta

| madagascar a răspuns:

Nu as accepta, locuim de 3 ani impreuna si nu am stat separati nici macar o zi, eu nu pot dormi pana nu intra in casa deci pentru mine ar fi un chin, nu as suporta, si nu are legatura cu viata sexuala, pur si simplu e greu sa fi singur e ca si cum ai avea un singur picior, si oricum nu ar pleca fara mine, am mers impreuna cand a fost nevoie sa stea undeva mai mult pentru ca nici lui nu ii place sa ma lase singura, noi nu vedem viata separat deci daca plecam, plecam impreuna. "ma duc sa fac bani" nu e pe primul loc daca vrei poti face si in tara, nu trebuie sa se destrame o familie, distanta poate omora o relatie, oricat de mare ar fi iubirea, practic in anul respectiv omul se schimba si te trezesti cu un strain langa tine.

| cami_5314 a răspuns:

Pai daca pleaca viitorul sot din tara...ramane intrebarea 'ce viata sexuala?'
Si apoi, din punctul meu de vedere problema se pune intr-un mod simplu: ori o sa-l astepte ori nu. Orice alegere ar face, trebuie sa fie cunoscuta de viitorul sot, pentru a evita dezastra ulterioare. Daca exista dragoste, respect si incredere intre parteneri totul este posibil. In definitiv abstinenta nu a omorat pe nimeni, si tine foarte mult de motivatia fiecaruia. Multa sanatate si drum bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai femeia are si ea nevoie... nu o sa rabde pana vine el acasa big grin asta e parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate madagascar! eu am fost plecata 8 luni din tara si am stat singura, fara sex.se poate! doar ca atunci cand m-am intors acasa am gasit alt om.si el mi-a spus ca m-am schimbat.in consecinta ne-am despartit.