| DeeaCarmen a întrebat:

Intrebare pentru fete :
Cand ati avut un nou iubit, cum ati ajuns sa aveti relatii intime, ati fost intrebate inainte sau pur si simpu a venit de la sine momentul?

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei, totul se intampla spontan/de la sine in marea majoritate a cazurilor, in momentul in care cei 2 protagonisti au ajuns intr-un stadiu avansat de supraexcitare.

| Celcestietot a răspuns:

Cunosc eu cum se procedează; ori sunt întrebate, ori se întâmplă spontan sau chiar cu forța.

| DeeaCarmen explică (pentru Celcestietot):

Da de cu forta am uitat :-D

| Celcestietot a răspuns (pentru DeeaCarmen):

Nimeni nu se gandeste la asta, vine pe neasteptate de cele mai multe ori laughing laughing!

| Sofer a răspuns:

De la sine cu săruturi atingeri și se lasă cu sex în final.

| alina2k18 a răspuns:

L-am intrebat daca nu il deranjeaza sa mi-o bage si mie un pic de controlwinking
A zis ca nu il deranjeaza, chiar vrea o data de mai multe ori laughing
Departamentul de inspectii in pixdawinking
PS: ca de obicei astept cu nerabdare si raspunsurile ''fetelor'' cu M in buletinwinking
laughing

| Nemessys a răspuns:

Mie mi se pare normal sa-ti cunosti partenerul din punct de vedere sexual inainte de a intra intr-o relatie.
Lucrul asta vine spotan sau banuiesti ce o sa se intample cam cu maxim jumatate de ora inainte.
Mi se pare putin cam... penibil DAR nu zic ca este gresit, sa catedeti la un comun de acord cand si unde sa o faceti. Chestia asta normal se face in adolescenta cand amandoi stati cu parintii si trebuie neaparat sa stabiliti o data si o ora. Dar ca adulti mi se pare cam. mhm. Evidenti puteti iesi, puteti sa stati intr-un loc singur si mai romantic, va puteti intalni unul in casa celuilalt si de acolo, incet incet se ajunge si la sex.

Si mi se pare ok sa discutati de preferintele fiecaruia si/sau fantezii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodată nu am înțeles faza cu "vine totul de la sine", nu vine nimic de la sine. Daca tipul nu face nimic.
Contează cât de bun e tipul in a o seduce, fetelor le place să creadă că ele își aleg partenerii de sex. Ce intra la ele în vagin și că sunt in control asupra lui. Nu e asa, doar sunt vrăjite de tipul potrivit.

| MPersephone a răspuns:

Eu cred ca intr-o relatie serioasa e ceva care se discuta inainte sa se intample. Uneori ne intimidam sa avem astfel de discutii, dar eu cred ca sunt necesare. Si odata ce subiectul asta a fost abordat, asteptarile, riscurile, dorintele, cred ca ideea de prima oara nu mai e infricosatoare.

| Valentina8 a răspuns:

Eu sunt intr o relatie de 9 luni, avand in vedere ca e al doilea iubit al meu (am 17 ani) Am zis la inceput sa las cateva luni sa treaca pana sa facem acel pas. Si asa au trecut 7 luni. in care mi-a demonstrat ca nu vrea doar sa profite. asa ca, o data ce gandul ca ar vrea doar sa profite de mine a disparut. intr o seara ca oricare alta in care ne uitam la un film. Ne sarutam. El stiind ca eu vreau sa astept nu a intrecut masura si i-am spus eu direct ca sunt pregatita. Si de acolo s-a intamplat asa cum se intampla laughing Dar mi se pare important sa vorbesti despre asta inainte. Asta daca e o relatie serioasa. Si sa astepti ceva timp, bine nu 7 luni ca mine ca eu am exagerat, dar e important ca mai intai sa va cunoasteti sa vedeti cum sunteti cum va intelegeti, si dupa tot acest timp de asteptat "prima oara"cu noul iubit. va fi superb

| Ellllaaa45678 a răspuns:

A venit de la sine