| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete:
Cand faceti dragoste va iese lichid? O cantitate de lichid cam egala cu cata sperma ar ejacula un baiat.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acel lichid se numeste secretie vaginala. Se formeaza doar in cazul in care este vorba de sex facut din placere si se datoreaza orgasmului indus. In multe cazuri cantitatea este atat de mare incat sub fundul fetei se produce efectiv o "balta".

| Drolja a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu cred că se referă la squirtat
În fine, i-ai adăugat id-ul în listă?-asta e important

| Lawliet14 a răspuns:

Ce culoare are? Am tot auzit diverse legende. Credeam ca e incolor, dar e si alb? Laptos? Asa ca fapt divers, anatomie.

| missme99 a răspuns:

Id-ul chiar nu inteleg de ce l-ai dat.
Cat despre intrebarea ta: exista, desi mai rar, ejacularea feminina. Celebrul (normal de la american preluata denumirea) squirt. Este fenomenul prin care secretia vaginala la femei iese puternic si mult, asa cum iese si sperma la barbati.
In celelalte cazuri, la toate femeile iese lichid dar mult mai putin cantitativ si fara "ricoseuri" ca sa zic asa.

| EuforikcuKappa a răspuns:

A nu se confunda cu sperma ejaculata de mascul, caci de cele mai multe ori, femeile nestiutoare, confunda aceasta secretie a lor cu o "ejaculare", temandu se de eventualele consecinte.
Puneti cat mai multe intrebari, caci asa mai invatati si voi anumite lucruri.
Pace!

| fatacurioasa15 a răspuns:

Este perfect normal.