| ReZiSTorr a întrebat:

Intrebare pentru fete.Ce apreciaza fetele la baieti? E chiar atat de importanta partea materiala? La ce va uitati prima data cand vedeti un baiat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să răspund cu ce apreciez eu.
Un comportament de domn, să fie săritor (măcar când e mai important).
Partea materială contează în măsura în care să știe să înși gestioneze banii. Nu să îl mănânce altul de bani.
Ca aspect, nu neg că am o anumită preferință pe care chiar o ignor. Mă farmecă inteligența și comportamentul(să nu fie badaran, misogin, să își controleze nervii dacă este un temperament coleric), deși najoritatea persoanelor sunt deștepte, iar eu cred că am un IQ mediu(nu am făcut test).
Aș mai adăuga că apreciez mai degrabă o persoană care servește băutura/tăria și nu se îmbată. Eu nu consum aproape de loc alcool.
Fumatul nu e un criteriu, dar apreciez dacă nu e cazul.
Și un lucru foarte important, să dorească să întemeieze o familie, exlus să fie hotărât să nu facă niciun copil.

Și eu aș vrea să știu aceleași lucruri venind de la sexul opus.

49 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atâtea povesti,romane,de parca nu am știi cu toți ca contează aspectul fizic prima oara iar dacă te place o sa vrea cv mai mult ca tine, nu ma refer la zona prietenii, o sa te tina de mana, o sa iți dea msj, o sa te sărute, banii nu creaza atracție fizica nici caracterul, sufletul și doar fizicul

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dacă îi place fizicul tău unei fete, nu va dori nimic mai mult dacă nu te cunoaște măcar puțin și nu ați interacționat. Asta dacă nu e vorba de întâlniri prin intermediul aplicatiilor de genul tinder.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te înțeleg

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Credeam că îți merge capul. Spui lucruri greșite. Tu chiar aștepți să vezi semne de la fete, ținutul de mână nu e un semn laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici sexul nu e

| RAY a răspuns:

Da sigur nu, și în haine de călugăr, nu înțelegi ca doar aspectul facial contează, îți faci poza la fața și atât, daca ești gras se vede asta la fața,

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Corect, așa se recomandă.
Nici măcar nu i se vede bine fața la primul. Nu are rost să-i comparăm.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Contează și abilitățile sociale, cu ești mai sociabil cu atât găsești mai multe ocazii și ești plăcut, asa dacă ești plin de ura, frustrări, complexe ai nesiguranței, nu știi sa vb, e naspa

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

Ăla din poza 2 era și mai tânăr.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimuIl):

Fix după greutate le selectezi. Hai că mă amuzi cu sfaturile tale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mai contează să profiți când se ivește ocazia. Nu e neapărat rău să fi introvertit dacă mai ieși din zona de confort când e nevoie.

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă una bifează că are 1.70 și 50 kg ÎI ștergi rapid mesajul când o vezi în poză.

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

E bine ca femeile să nu mintă când spun ceva despre ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimuIl):

Nu știu ce să cred. Eram în autobuz cineva vizibil mai scund decât mine zice că are cu 10 cm mai mult. Nu e un caz singular. Nu știu ce metru au unele persoane.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,dar este fortat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu, este necesar. Dacă pentru un serviciu ai face așa ceva, de ce nu și cu alte ocazii?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric partea materiala nu-i importanta, dar prezentarea si comportamnetul sunt vitale, ca dupa ele ne alegem biatul/barbatul care sa ne placa si sa ne atarga,

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

As putea sa le citez: "sufletul, glumele, unghiile, felul in care se descurca in societate".
Realitatea: masina/bani, statutul social si cat de ascultator e.
Ca fapt divers, cand foloseam masini mai rable si faceam avansuri unor tipe pe care le cunosteam, nu iesea nimic. Cand apaream cu o masina smechera, se bagau ele in seama. Vorbesc de aceleasi tipe, eu fiind neschimbat.
Nu mai zic, cand iesi cu una intr-o masina banala, sta o ora cu tine formal, si are treaba. Daca o plimbi cu ceva mai luxos, face story-uri de langa tine, si abia o duci inapoi acasa dupa miezul noptii...
Nu te ia nici o gagica in serios, daca nu esti un pic "avut", sau cel putin traiesti printre lucruri scumpe.

| LoveSleep a răspuns:

1. Atitudinea - Asta e si a fost mereu pe locul 1, nu exista nimic mai important in relatia (la inceput cel putin) cu o femeie

2. Curajul si sinceritatea - poti sa-i zici tupeu daca vrei. Si prin sinceritate nu ma refer sa-i spui ce ai facut aseara, ci sa fii capabil sa-i spui ca o placi de exemplu, fara sa-ti pese sau fara sa astepti un raspuns

3. Inteligenta - aici intra tot, cu asta poti sa faci pana si glume bune, cu asta poti sa intretii o conversatie si sa faci o tipa sa simta ceva mai mult decat atractie fizica pentru tine

4. Banii, puterea, aspectul fizic - DOAR in raport cu alti barbati, doar in societate. Majoritatea femeilor nu sunt interesate de nimic din toate astea cu adevarat, pana in momentul in care aceste lucruri le fac sa se simta inferioare.

Intr-un grup cu mai multe cupluri, de fiecare data atentia va cadea pe cel care arata cel mai bine, care e cel mai bogat si care e cel putin aparent, peste ceilalti barbati. Parerea celorlaltor femei despre barbatul lor cantateste enorm pentru o ele.

Cand esti intr-un grup si gagica-tu e mult sub media grupului, atat financiar, cat si fizic sau intelectual, o sa te simti ca si cum ai fi cu cel mai prost. Si femeia care va fi cu cel mai bun, se va simti cel mai bine.

Daca sunteti 10 oameni care jucati sah, femeile il vor vrea pe cel care e cel mai bun.

Daca sunteti 10 cupluri si barbatii joaca fotbal iar femeile se uita, toate il vor vrea pe cel mai bun.
Daca tu esti cel mai varza la fotbal si toti ceilalti din grup sunt buni, gagica-ta se va simti naspa, oricat de putin ar insemna skillul asta pentru ea, sau in general.

| Emma30555 a răspuns:

Partea materiala va da voua incredere si aveti un comportament si atitudine atragatoate. De fapt asta atrage. Daca ai bani dar comportament ridicol sau taranesc, badaranesc tot nu ai atrage. Conteaza mult inteligenta,, cat de sociabil esti, sa fii o fire placuta, descurcaret, si cel mai important sa ai o fire normala fara ciudatenii tabieturi multe.

| 1997onur a răspuns:

Cine știe

| anonimuIl a răspuns:

Femeile vor bărbați frumoși.

| anonimuIl a răspuns:

Diferența între 2 bărbați este cu ce sunt îmbrăcați ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimuIl):

Pe ce bază cataloghezi persoanele frumoase sau nu? Băiatul în uniformă chiar nu e urât, are trăsături destul de frumoase. Primul stă cu capul într-o poziție dubioasă și nici nu i se văd ochii.

| Danny28 a răspuns (pentru anonim_4396):

Anonimull e doar un troll care se crede mascul alpha si expert la femei, dar in realitate e doar un pustiulica frustrat care iti da ignore daca nu esti de acord cu el.

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

E urât ăla ca om și ca bărbat comparativ cu alții.

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

Ăla de care spui că e frumos cam nu e așa frumos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimuIl):

Nici ca bărbat nu este urât, iar asta vine din partea unei fete.
Ce vorbești de căutat bărbați și femei de parcă e vorba de vreun hr...
Și până la urmă de ce ai vrea să fii căutat? Că probabil tu ești tot cel care recomanda schimbarea partenerelor ca pe șosete și în funcție de vârstă, cu semtimente și bani unidirecționali, mai exact din partea fetei. Toate astea ziceai că până la un mement dat, neștiut și negarantat ca să se însoare.

| anonimuIl a răspuns:

Maximul de prost și idiot ca bărbat într-o poză - cu cartea în mână dar în bermude și tricou.

| RAY a răspuns (pentru anonimuIl):

Care e problema? În ce dracu sa fii îmbrăcat vara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut

Înțeleg că vrei opinia sexului frunos, însă eu consider că și noi bărbații puteam avea o părere obiectivă și constructivă față de acest subiect

Eu unul consider ca și mulți alți specialiști, printre care psihologi sau nurologi, oameni din tot felul de domenii care au realizat ceva, ca Paul Olteanu de exemplu

Revenind, la fel ca și ei consider că o femeie la fel ca și un bărbat, fiind independenți nu caută partea materială și ce ar putea obține pe plan material de la celălalt ci caută conexiune, chimie, potențial de a construi împreună, având atât părți și dorințe diferite cât și similare

Cu toate acestea însă, nu înseamnă că celălalt o să fie sărac lipit pământului și noi o să rămânem cu el, asta intră intr-o cu totul altă poveste

Una este să fii cu cineva pentru cine e și alta este să fii cu cineva care vrea să rămână blocat și nu are nici un plan cu propria viață

Întrebarea ta este una complexă deaorece foarte mulți dintre noi, probabil într-o măsură mai mare femeile, nu știu ce vor și ajung să fie parte din relații toxice

Sunt de asemenea și femei care preferă partea materială

E un subiect complex, însă asta nu înseamnă că nu sunf și femei cu care poți construi

Cred că cel mai benefic e când se uită la caracter, la potențialul de a clădi ceva puternic împreună cu tine

Iar asta contează foarte mult și atât ca bărbați cât și ca femei să privim așa ar fi minunat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu mi-ai oferit o poză, nu am de unde să știu mai mult decât fizicul. Dacă tu îl cunoști, așa să fie.

| just4ubr2015 a răspuns:

Sa nu fie gras si sa aiba contul plin si sa le duca in dubai si tenerife

| Sawarekh a răspuns:

Aici sunt multe conservatoare, nu te lu a dupa raspunsurile lor, nu prea sunt rleevante.

| LonelyGuy07 a răspuns:

Intreaba-te pe tine primul la ce te uiti prima data la o fata si de acolo se subintelege si invers si ai rezolvat dilema! asa-i ca si tu te uiti la ea sa vezi cat de frumoasa si sexoasa este, la fel si ele LOL

| LonelyGuy07 a răspuns:

Fiti mai rationali si numai aratati cu degetul spre fete ca si noi la fel suntem tot am vrea sa footem ceva frumos si de calitate la dotari;>

| jessikz0r a răspuns:

Pentru mine un barbat sigur pe el face toti banii, nu mai conteaza nimic cand intri intr-o incapere si emani o energie de siguranta de sine. Partea materiala, fizicul, ambitia proprie toate adunate te ajuta sa fii un astfel de barbat, dar nu e neaparat valabil.

| thunder11 a răspuns:

Nu sunt fata da din cate stiu fetele se uita mereu la dinți, ochi, păr si cred ca la aproximativ 70% din fete le plac baietii inalti

| Skylor a răspuns:

Nu e chiar atât de importantă partea materiala. Eu personal ma uit la fizic îl masor din toate punctele de vedere, dar aparențele sunt înșelătoare.

| FrankRibery a răspuns:

La cat e de falsa si ipocrita romanca crezi ca va recunoaste?
toate vor zice ca vai doamne fizicul e fix irelevant pentru mine, cand ele de fapt pun cel mai mare accent pe fizic si pana la urma ala e ceea ce conteaza la inceput.
bineinteles conteaza si banii si prezenta, ce sa faca cu un prapadit ce se imbraca vai mama lui laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru FrankRibery):

Nu meriți stresul meu. Eu i-am zis sincer ce doresc și cum am ales. Nu mi-a luat foarte mulți ani să știu ce vreau. Mi-am dorit o persoană ca mine. Nu am ce recunoaște altceva. Faci generalizări invalide.

| FrankRibery a răspuns (pentru anonim_4396):

)))) raspunsul meu este adresat strict initiatorului intrebarii, restul sunt amanunte neinteresante, nu ma intereseaza ce ai tu de recunoscut, ce ai ales, te priveste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FrankRibery):

Răspunsul tău este legat de femei, deci mă privește direct.
Nu te interesează pentru că generalizezi și crezi că știi tu mai bine decât persoanele în cauză.
Adevărul e că de fapt nu știți ce au în gând femeile și doar așa îți poți descărcate frustrările. Deci dacă pe noi ne privește cum gândim și ce facem, atunci nu mai comenta cu idei invalide.

| FrankRibery a răspuns (pentru anonim_4396):

))) vezi femeie de drum si lasa oamenii sa aiba opinii personale, ca le accepti sau nu asta te priveste.
daca majoritatea femeilor cautau fix ce ai mentionat tu ca vrei, nu cred ca mai erau pe TPU persoane care se plang ca sunt refuzate de toate femeile sau ca au ajuns la 30 si nu au iesit niciodata cu o femeie la un date real laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru FrankRibery):

Chiar nu mă interesează că vezi totul într-o culoare și că ți se pare amuzant. Generalizări fără rost. Oamenii sunt foarte diferiți și pot face ce simt și doresc. Dacă nu aș avea prietene și să nu fi locuit cu fete, atunci ți-aș fi crezut frustrările.
Ce cauți asta primești, îi plângi pe toți ratații... dacă vor înțelege că progresul se face ieșind din zona de confort, ok.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FrankRibery):

Esti cumva misogin?
Ca ai toate calitatile unuia care nu suporta femeile si le musca de cur, pentru ca nu-i capabil sa le aibe.

| FrankRibery a răspuns (pentru Violleta2022):

Ma trag din neam de tigani, la noi in neam femeile sunt considerate inferioare barbatului si lipsite de aproape orice drept.
Femeia trebuie sa ramana loiala barbatului indiferent de cat de mult greseste el.Singurele obligatii ale femeii sunt treburile casnice si sa asculte ceea ce zice barbatul si cum zice, sa nu ii iasa din cuvant ca atunci se aplica violenta asupra ei.Barbatul are dreptul sa isi faca mendrele cu orice femeie si aproape orice moft si capriciu doreste cu conditia ca femeii sa i se ofere un trai lipsit de orice grija materiala si sa fie tinuta in puf.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FrankRibery):

Dar vad ca internet ai si apoi, stii sa citesti, deci pune mana si citeste ca suntem in 2022, unde femeia este considerata de foarte multi ani egala barbatului, iar superioritatea nu se mai masoara demult in cat poate ridica barbatul si cat poate cara femeia, ci in masurarea coeficientului de inteligenta IQ.
Invata sa respecti si sa iubesti femeia, daca vrei sa nu ai probleme in lumea civilizata in care traiesti, ca te lovesti de femei peste tot, de la presedinti de tara, la medici sau chiar la piloti de avion.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru FrankRibery):

Esti tigan cum sunt eu somalez laughing