| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete:Ce sanse sunt de a ramane insarcinata cand faci sex in timpul menstruatiei(mai bine zis ultima zi a menstruatiei)? astept un raspuns urgent.

Răspuns Câştigător
| Christinika a răspuns:

Atunci cand esti in timpul menstruatiei nu poti ramane insarcinata dar pot fi si excepti de la regula mai ales ca esti si in ultima zi.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nici nu trebuie să ai contact în această perioadă, nu face din asta o metodă de contracepție.
Infecțiile sunt la ele acasă în zilele menstruale și nu cred că vrei să mergi la ginecologie să-ți tratezi infecțiile care te vor sâcâi mai tot timpul.
Șansele de sarcină sunt zero, dar folosește prezervativul în afara sângerărilor lunare.
O femeie nu poate avea și menstră și ovulație în același timp, după oprirea sângerării, ovulația nu apare a doua zi!
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| Amelya02 a răspuns:

O greseala fatala ai facut in primul rand nu este bine pentru sanatatea ta.o sa ai probleme cu asta, eu zic sa te duci la un consult, ginecolog!happy

| EUSIATIT a răspuns:

Categoric nu vei ramine. dar ai grija ca perioada a 9 si pina in a 16 zi dupa ciclu e perioada cea mai buna de a face BEBE. DECI atentie protejeaza te /E cel mai sigur lucru SUnt ff multe metode ce contraceptie si faci un copil doar atunci cind doresti si esti pregatita Ok

evenso
| evenso a răspuns:

Teoretic nu, pentru ca perioada fertila este din ziua 10 si 17 a ciclului ( daca prima zi a ciclului este prima zi a menstruatiei ), dar in foarte rare cazuri poti ramane insarcinata in ultima zi a ciclului, in schimb nu este sanatos sa faci sex in timpul menstruatiei ( risc de infectii sunt mai mari )

| papusikk a răspuns:

Pai daca a ejaculat in vagin sunt sanse de a ramane daca nu poti sta fara griji.

| Ali191 a răspuns:

Pai poti ramane insarcinata oricind: si in timpul menstruatiei.
Asa ca nu face probe! :-)
Bafta!

| Raul1510 a răspuns (pentru Ali191):

Daca faci sex in timpul menstruatiei nu este nici o sansa sa ramai insarcinatawinking nu mai abera pe aici. informeaza-te inainte sa comentezi si nu o mai speria

| EvelineOana a răspuns:

Cand esti la menstruatie poti ramane insarcinata! nu mai comentati aiurea daca nu stiti, mi-ar fi si rusine sa fiu fata si sa-i raspund acestei fete ca nu exista nici o sansa sa ramana!

| DianaDyDu a răspuns:

Nu cred dar daca iti intarzie menstruatia inseamna ca esti dar sa faci si tu test