| sanndy a întrebat:

Intrebare pentru fete/femei; Cum ati vrea sa nasteti? Si de ce?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Normal, bineinteles, eventual cu anestezie epidurala. E mult mai bine pentru copil si mai bine si pentru mama.

lolita
| lolita a răspuns:

Voi naste natural daca se poate, dar cu epidural bineantels.

| Barajag a răspuns:

Prima sarcina a mea am zis ce-o vrea bunul dumnezeu si a fost baiat, insa mi-as dori ca a doua sarcina sa fie o fetita.Si daca va fi baiat ma voi bucura de el asa cum m-am bucurat si de primulbig grin

| cretzufinish a răspuns:

Natural, insa nu as vrea sa ma gandesc de pe acum straight face

Răspuns utilizator avertizat
| cipy a răspuns:

Natural desigur. Am inteles ca cezariana poate duce la complicatii foarte grave atit copilului cit si mamei, dar nici acea semn de la taietura nu prea arata bine de aceea voi nashte natural.

| dana1986 a răspuns:

Eu am nascut normal si e foarte bine, ai ceva dureri dar nu insuportabile nu e bine nici cu epidural pentru ca trebuie sa stai cu capul nemiscat pana ii trece efectul altfel ramai cu dureri de cap si nici nu as vrea sa ma vad taiata pe burta toata viata de la cezariana Iar in cazul in care tu esti nu poti decat prin cezariana

| aisha01eu a răspuns:

Eu nu vreau sa am proprii mei copii si daca voi ceda totusi ceea ce nu cred, voi alege cezariana.

| madalykuka a răspuns:

mi se pare mie sau uh esti baiat,,,,
app cum o da dumnezzeu l-)
copilu sa fie bine l-)doamne ce intrebari,,,,

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu stiu inca mai e mult. dar cred ca cezarianahee hee

| mermadia a răspuns:

Sunt prea speriata de acest pas important din viata unei femei.nu vreau sa nasc.sunt destui copii abandonati care au nevoie de iubire, nu?

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Eu nu vreau sa nasclaughing)

| carollina a răspuns:

Cand voi avea bebe vreau sa nasc prin cezariana ca sa scap de dureri si sa nu ma fac cat galeata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cezariana categoric.De ce? Chiar trebuie sa raspund la intrebarea asta? :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am nascut si natural (cu epidurala)si prin cezariana, nu se poate compara.Natural corpul se reface foarte repede, uterul revine la forma initiala in foarte putin timp si a 2 a zi dupa nastere poti merge cu prietenele la un ceai pentru a le povesti ce minune ai nascut.