| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete mai ales : care este cartea voastra preferata de dragoste? Vreau sa fac un cadou unei persoane speciale si nu stiu ce carte sa aleg. Prefer ceva erotic cu iubiri interzise etc. Astept cat mai multe propuneri
Dau funda si vot!

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Sau ai putea să-i dai ceva mai puțin erotic... și cringe.
Ca: Pelinul Negru de Ioana Niculae
Sau 320 de pisici negre de Rodica Ojog

| SG1995 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Mulțam pentru sugestii. Iubesc literatura erotică, e mai bună ca un film porno, stimulează imaginația.

| SG1995 a răspuns:

Nu-s femeie dar pe genul românce am citit Mătăniile de Florence L Barclay
Laleaua Neagră de Dumas
Crimă și Pedeapsă de Dostovienski e un roman psihologic care are o areolă romantică.
Enduring Love de Ian McWan e roman psihologic care vorbește despre dragoste toxică.

| Plato a răspuns:

"Dragostea in vremea holerei"

| SG1995 a răspuns (pentru Plato):

E clasică? Literatura clasică e foarte bună, Barclay și Dumas m-au convins, am încercat și Red & Black de Stendahl sar nu m-a prins.

Răspuns utilizator avertizat
| Clytia a răspuns:

"Îngerul de argint" are o idee interesantă și câteva scene mai fierbinți. În rest, nu citesc genul acela de cărți, dar pot să-ți mai spun câteva cărți contemporane de dragoste care mi-au plăcut:
" P.S: I love you"
" Să nu spui niciodată pentru totdeauna"

| comyne a răspuns:

After
fara nicio ezitare, asta e cartea

| BravoJohn69 a răspuns:

Albă ca zăpadă ce poate fi mai excitant ca un bărbat atractiv care săruta cadavre random prin pădure

| IvyOlivia a răspuns:

Iubirea care a rupt lumea în două