| ADY_5784 a întrebat:

Intrebare pentru fete! Sa zicem ca esti cu un baiat, si dupa doua luni de relatie afli ca, cu doua zile inainte sa iesi cu el prima oara, el a chemat alta fata la suc si ea l-a refuzat, iar apoi te-a chemat pe tine si tu ai acceptat si v-ati indragostit unul de celalalt. Te-ai considera varianta a doua? crezi ca daca acea fata accepta invitatia iubitului tau, voi doi nu mai erati acum impreuna si toata relatia asta a fost din intamplare?

10 răspunsuri:
| crissyyo a răspuns:

Hei :* deci s-a intalnit cu ea inainte sa iesi pentru prima data cu el, n-ai de ce te teme... asa a fost sa fie, nu te intalnea pe tine intalnea o alta fata si era cu ea si acum(poate)! n-ai de ce sa te simti pe locul 2 fiindca nu-i asa, destinul a vrut sa va gasitibatting eyelashes :*:*

| AlinaCurca a răspuns:

Toate lucrurile bune se petrec din intamplare. Dar nu are rost sa te mai gandesti acum ce ar fi fost daca. Sunteti fericiti acum, ce mai conteaza altceva?

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca ar fi sa o luam asa toate relatiile sunt la intamplare, nu crezi? Z l-a intalnit pe, X s-a despartit de Y, pentru ca Y nu mai voia sa fie cu el, dar daca Y voia sa mai fie cu el, tu nu mai erai cu Z. Nu asa se intampla mereu? El a intrebat-o pe fata aia, insa ea nu l-a placut. Te-a intrebat si pe tine, te-a placut si tu l-ai placut pe el. Nu are rost sa te consumi pentru o fata pe care a placut-o inaintea ta si care l-a refuzat, gandeste-te ca poate inaintea ta a placut o multime de alte fete cum si tu ai placut o multime de alti baieti, insa nu a fost sa fie cu ei, ci a fost sa fie cu el. Asa este mereu si asa va fi mereu, nu este ceva rau ci pur si simplu asa merg relatiile. Bucura-te de ce ai si nu te mai uita inapoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ar fi reacția instinctivă.
Dar nu trebuie să gândești așa, draga mea. Poate așa a fost să fie.
Chiar dacă, inițial ai fost (știu că nu sună foarte drăguț) o,, roată de rezervă'' (cel puțin în aparență), dacă acum v-ați îndrăgostit sincer unul de altul, sunteți compatibili și atracția e reciprocă, te sfătuiesc să stai liniștită.
Nu este atât de important cum a început. Uite unde ați ajuns. Dacă sentimentele pe care ți le poartă sunt veridice, Relax & Enjoy.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Asa a fost sa fie. Doar nu iti pare rau acum ca ai gasit pe cineva care sa te iubeasca, nu? Bucura-te ca tine la tine, nu te considera varianta a doua; daca erai varianta a doua te lasa pe tine dupa prima intalnire pentru acea fata. Dar daca nu te-a lasat inseamna ca simte ceva pentru tinewinking.

| EUBMV89 a răspuns:

Da, eu cel putin m-as simti varianta a doua.

| kaloma a răspuns:

Daca v-ati indragostit reciproc ce mai conteaza?

| melaniame a răspuns:

Aa vai cata bataie de cap. normal ca nu esti varianta a doua daca nu a fost sa fie cu ea asta este. iar daca v-ati intalnit si v-ati indragostit v-a fost sortit nu ai de ce sa te simti pe locul 2.

| BeautifulMind a răspuns:

Nu m-as fi considerat varianta a doua dar nici bine nu m-as fi simtit...as fi ramas cu o amintire urata (care cred eu ca prima intalnire trebuie sa fie cu un scop bun si sa iti amintesti cu drag de ea), si ia-s mai fi cerut niste explicatii! depinde si cum te face el sa te simti happy daca ii pare rau ca nu tu ai fost prima se va revansa, sa dovedeasca/sa arate ca ii pare rau ca nu a facut asta din prima cu tine, si apoi cred ca lucrurile vor sta mult mai bine!

| ffdhrsgjk a răspuns:

Normal ca nu esti pe locul 2. voi v-ati indragostit reciproc si sunteti impreina deci ce conteaza.