| asperger3 a întrebat:

Intrebare: Sinceritatea cat de mult conteaza?
Sa zicem ca ii spun unei tipe ca o plac(sincer, fara nicio gluma)...
Avand in vedere sinceritatea ar putea sa ma placa si ea?
Multumesc

22 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Sinceritatea nu are absolut nicio legătură cu faptul că ea s-ar putea să te placă sau nu.
Încearcă doar să vorbești cu ea și să vezi dacă îți împărtășește sentimentele. Baftă

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu trebuie sa-i spui ca o placi,cel putin nu prea repede.
Femeile in general sunt constiente de ele,nu trebuie sa-i spui ca o placi, ca e frumoasa etc.
Baietii buni se cam pierd dulcegarii si linguseli.
Vorbeste cu ea, fi provocator, starneste-i interes si poate ai sanse de o intalnire.
Daca accepta, e interesata.
Sa nu faci ca altii sa incerci sa o impresionezi de la prima intalnire.
Fi natural si spontan si vei tinde spre succes.

| RAY a răspuns:

Sinceritatea cat de mult conteaza?
intr o relatie asta e baza man

Sa zicem ca ii spun unei tipe ca o plac(sincer, fara nicio gluma)...

desigur ca da
Avand in vedere sinceritatea ar putea sa ma placa si ea?
sinceritatea nu naste atractie fizica, doar aspectul fizic creaza atractie fizica,dar nu e nimic rau in a spune te place,eu chiar recomand asta, asa eviti zona prieteniei, spune-i eu simt ceva pentru tine si as vrea sa fim mai mult ca prieteni, daca te respinge asta e, macar nu stai ca multi in zona morti, cu tupeu man

| PersonajFictiv a răspuns:

Fiind sincer iti arati adevarata fata, nu inseamna ca ceea ce vede persoana aia e si placut pentru ea.
E vorba de compatibilitate si de mai multe lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Numai sinceritatea nu ar putea-o determina sa te placa.Dar ar putea aprecia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca arati macho ca aici si mai esti si sincer, te ia de sot. https://www.google.it/......ps?/search

| sweetangels a răspuns:

Poate ai noroc si te invata misoginul bunic cum sta treaba rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru sweetangels):

Nu ratati vreo sansa sa va aratati iubirea pe aici big grin

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Exact ce ziceam mai devreme.
Sa nu te vad maritata cu el, prea il pomenesti laughing

| sweetangels a răspuns (pentru ROB3RT89):

Bai, ma amuza rau omul laughing Nu sunt eu de vina big grin

| sweetangels a răspuns (pentru anonim_4396):

Barbatilor, numai iubire aveti in cap!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sweetangels):

Pai deh, ce sa facem. Ne adaptam. Daca nu avem cica suntem psihopati. Cum o dai bine nu e.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Da,si voi plangeti si o dati in drame americane fara ea!
Dar nu aratati asta, incercati sa purtati o masca ieftina care sa arate nepasare si indiferenta si un zambet fals.
Tot am zis de masca, halloween e doar o data pe an, intelegi aluzia laughing

| sweetangels a răspuns (pentru ROB3RT89):

Pam pam, merita sa zambim si fals? laughing Mai, eu nu sunt cu siguranta ca nici una din prietenele voastre cum nici voi nu sunteti ca fostii mei/actualul. Iara generalizam? Ce atata fâs. Hai sa ne gandim ce purtam de halloween. Eu cu siguranta ma deghizez in barbat! rolling on the floor

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Cu siguranta,ne mai ascundem dupa aparente,tarebig grin
Unele femei se mai aseamna, cel putin la temperament, nu ai de unde sa stii.
Acum cine stie ce ai avut tu sau ce ai, doar tu stii.
Stiu eu de ce vrei tu sa te degizezi in barbat, vrei sa fi aproape de cineva anume dar ca femeie nu ai sanse laughing
Dar e bine asa, esti mai creativa decat impulsiva rolling on the floor

| sweetangels a răspuns (pentru ROB3RT89):

Nu sa fiu mai aproape, ci sa ii iau direct locul! Ia sa vedeti voi predici despre viata atunci! laughing

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Da,vor disparea multe comentari ironice de pe aici si vor aparea altele precum ciupercile dupa ploaie!
Asta la asta m-am inspirat cand m-am uitat pe geam si am vazut ca ploua si sunt nevoit sa ies sa-mi iau tigari.
Acum pana pe 31 se pot intampla multe, sa nu te indragoestesti involuntar laughing

| BIoody a răspuns:

Cu siguranta da.
Daca esti sigur pe tine, nu ai nimic de pierdut.

| asperger3 explică:

Am o tipa pe care o plac si i-am spus in fata chestia asta, dar ea e timida ca si mine( sincer tind sa cred ca ea e mai mult fata de mine, in fine)
Ideea e ca am mai vorbit cu ea si ii place geografia la fel ca si mine, merge pe ase...

| asperger3 explică:

O cunosc de ceva timp(suntem vecini)
Sincer nu arat cel mai fain ca si tip dar CRED ca arat decent, dar cel mai important e frumusetea interioara...

| RAY a răspuns (pentru asperger3):

Serios dar cel mai important e frumusetea interioara? in ce basm, nu crede in astfel de povesti

| JJ227 a răspuns:

Sinceritatea e buna, atata timp cat ai o limita cu ea! Nu fi nici prea sincer, si nu te arunca, deoarece s-ar putea sa se plictiseasca de atata sinceritate! Fetelor le place sa fi putin "challenging" happy