| amyleemuffly03 a întrebat:

Întrebarea asta e pentru băieții între 19 si 27 de ani
Dacă o fata la fața e frumoasa si la corp e plinuta nu va mai interesează? Va atrag mai mult fetele cu corpul frumos si slăbuț?
Nu stiu daca m-am exprimat bine dar cred că ați înțeles voi happy

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prima oara cand privim un om i privim faţa sa vedem daca o recunoastem daca nu o cunoastem se intampla doua lucruri

ne place de respectiva persoana sau nu ne place,toate astea se intampla in cateva milisecunde nu esti constient de asta,am vazut fete grasute dar aveau o faţa frumoasa si simetrica si era cu un baiat frumos, desi da faţa conteaza cel mai mult, dar noi barbati vedem femeile pe parti nu ca un intreg ceva ne poate exicta sanii, fundul, picioarele, faţa

Acest lucru este valabil atât pentru creierul feminin, cât şi pentru cel masculin, potrivit noului studiu, ale cărui rezultate ar putea explica de ce femeile sunt adesea tratate ca obiecte sexuale.

Cercetătorii de la University of Nebraska-Lincoln au descoperit că, în faţa unor imagini ale unor bărbaţi, creierul uman, indiferent de sex, tinde să se bazeze mai mult pe o procesare cognitivă "globală", o metodă mintală în care persoana este percepută ca un întreg.

În acelaşi timp, imaginile femeilor sunt adesea subiectul unei procesări cognitive "locale", adică perceperea ca un ansamblu de părţi.

Cercetătorii au comparat aceste moduri de procesare a imaginilor cu modul în care este perceput un puzzle comparativ cu o imagine întreagă.

https://www.antena3.ro/......77357.html

| mihai69 a răspuns:

Nu neapărat. Dacă are și ceva în cap și știe să vorbească să nu ne plictisim în doi, poate fi și mai puțin perfectă la trup.

| mihai69 a răspuns:

PS: (că uitai să spun din prima) uite, ați văzut „Pitch perfect" (1&2)? tipa aia grasă e chiar mișto, pe bune. Dacă aș avea ocazia, m-aș cupla cu ea, cu siguranță nu m-aș plictisi de loc.

| OldSoul a răspuns:

Cel putin pentru mine conteaza mult trasaturile fetei, e primul aspect la care ma uit la o fata, restul chiar nu conteaza cat timp nu este exagerat de "plinuta".
Pana la urma si o persoana plinuta poate sa arate foartebine si sa atraga mai multi barbati decat o fata relativ slaba, chiar daca nu pare, conteaza mult si increderea de sine in aceasta situatie.

| Xelon a răspuns:

Atata timp cat nu este prea plinuta este ok, dar eu pun pret foarte mare pe feminitate, adica mi s-a intamplat de multe ori sa fiu atras de cineva fizic si atunci când, a deschis gura sa imi pierd tot interesul, plus ca mie nu imi place ca o fata sa traga de mine, in rest e chestie de chimie.

| amyleemuffly03 explică (pentru Xelon):

Hahaha asta asa e, degeaba o fata e frumoasa daca cand deschide gura te lasa masca laughing

| JustStitch a răspuns:

Eu nu ma uit la aspectul fizic, ma uit la suflet si nu mai conteaza daca e plinuta

| Bishopp a răspuns:

Eu iti zic sincer. Mie imi place ca fata sa fii slabuta! Fata n-ai ce sa-i faci asa te nasti, nu pot sa te judec, dar la corp poti sa lucrezi. Un corp frumos atrage priviri, orice ai spune, oricine ar spune ca nu. Iti zic fa fitnes, du-te la sala, un corp frumos iti da incredere si bunastare. Grasimea nu i place nimanui.

| amyleemuffly03 explică (pentru Bishopp):

Da asa e... oricum la intrebare era pentru mine pentru ca la fata sunt draguta am trasaturile frumoase, dar toata lumea imi spune ca daca as mai slbi un pic as fi mult mai frumosa

| Vali1234gahavjygjaka a răspuns:

De multe ori si fetele plinuțe sunt sexy, chiar msi mult decat cele slăbite.

| aleku22 a răspuns:

Nu-i adevarat conteza maturitatea si percptia ei asupra vieti