| Bianca_9263 a întrebat:

Iti intarzie ciclu` dupa dezvirginare?happy

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, nu. Exista doua posibilitati: ori esti prea tanara si nepregatita pentru viata sexuala si organismul tau reactioneaza aiurea, agresat. Ori esti insarcinata, dat fiind ca nu exista metode contraceptive 100% sigure.
Poti accepta ca fiind "normala", mai ales daca esti tanara, o intarziere de maxim 4-5 zile. Daca depaseste perioada asta, fa test de sarcina din prima urina de dimineata in ziua a saptea si apoi du-te la ginecolog, indiferent de rezultat.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu are treabă deflorarea cu menstra lunară.
Important este să te protejezi pentru prevenirea infecţiilor şi a unei sarcini nedorite, folosiţi prezervativul.
Pa, pa.

| SweetCandy a răspuns:

Off...sincer intarziebig grin si nu stiu de cebig grin adica nu intarzie luini de zile, insa se decaleaza cu o saptamana cam asa cevastraight face in timpul asta daca te-ai protejat ar trebui sa fii linistita pentru ca nu ar avea ce sa fie decat o dereglare hormonala, insa daca nu te-ai protejat trebuie sa te duci la un control ginecologicstraight face Bine inteles daca nu vine o perioada mai mare de timp si tu te-ai protejat poate fi o infectie, si tot necezita vizita la medicul ginecolog!

Răspuns utilizator avertizat
| bubblesx a răspuns:

Nuuu:*... o sa apara din flori dupa 9 luni un copilhappy!

| kennyisdead a răspuns:

S-ar putea sa apara o mica dereglare, pentru ca organismul nu e inca obisnuit si contactul sexual a fost ceva total nou pentru el.
Prin dereglare, ma refer la cateva zile.
Dar daca te-ai protejat nu ai de ce sa iti faci griji:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar revine dupa 9 luni laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca te-ai pricopsit cu un bebehappy In rest, nu exista nici cea mai mica legatura intre dezvirginare si intarzierea menstruatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. dar apar regretele si suferinta sufleteasca.

| LoreEm a răspuns:

Nu asta daca nu esti insarcinata

| Miakenzu a răspuns:

Nu stiu

| pryntzy a răspuns:

Buna. da iti intarzie. de fapt se schimba data :*...ai grija si protejeaza-te :*