| AnonimFaraPereche a întrebat:

Iubirea dintre o fată bună si un băiat rău, ce părere aveți?

43 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fata buna? unde in ce univers? fetele sunt net superioare in fata unui baiat si tu imi spui de un baiat rau, stai sa vezi cata suferinta va cauza aia in cateva relati e nimic cat rau face acel zis baiat rau, eu nu cred ca fetele iubesc, ca simt asa ceva, ele pur simplu se folosesc de tine ca apoi sa fuga la altul de care iar se va folosi si tot asa

| AnonimFaraPereche explică (pentru RAY):

Ce te face sa crezi ca toate sunt asa de parșive?

| RAY a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Isi garantez eu pe propia mea viata ca nu exista nici o fata sincera, serioasa pe acest pamant, toate se folosesc de barbati apoi pa, vei afla si tu candva dar va fi prea tarziu ca vei suferi ca ai crezut intr-o fata

| RAY a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Fetele mereu cauta sa te scimbe sa te faca catelusul ei, vezi zona prieteni cati catelusi au in jurul lor de care profita ele, cauta sa te faca sa le iubesti, barbati find limitati in asa ceva sunt usor controlati, manipulati, dar na tu poti crede in ele daca vrei

| AnonimFaraPereche explică (pentru RAY):

Din contra se vede ca n-ai experienta, pentru ca daca aveai nu generalizai in asa hal laughing)
Si fetele pot spune ca barbatii vor doar sex de la ele, insa poate nu toti vor asta.

| RAY a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Las ca vei vedea in viitor, bafta, am prea multa experienta asta e problema de le cunosc asa mult

| AnonimFaraPereche explică (pentru RAY):

laughing) bine șefu cum zici tu

| RAY a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Am exagerat in raspunsurile alea, da o relatie ar merge daca ambii parteneri ar fi sinceri si ar exista intelegere, iubire, dar vezi ca nu-i bine sa isi bati joc de cineva ca raul se va intoarce mereu in impotriva ta, tu esti baiat rau man?

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i probabil o chestie temporara, ca de rezistat nu va rezista!

| OldSoul a răspuns:

Sa fie sanatosi si sa se iubeasca mult cat sunt impreuna.

| AnonimFaraPereche explică (pentru OldSoul):

Tu crezi că rezistă o astfel de iubire?

| OldSoul a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Asta tine doar de ei, de cat de bine se completeaza, si de cat de autentice sunt sentimentele.

| Superior a răspuns:

Eu sunt baiat si sunt o fire amabila dar cand se enerveaza distruge tot. Da,o fata de aia mi-ar trebui si mie,pacat ca am de toate,bogat,dotat (stii ce zic),chipes,destept,talentat, doar ca-s lenes. Dar nu sunt cautat, csf... (cine e interesata, nu interesat, ci interesata sa-mi dea pm).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visul oricarei fete. Sa schimbe un baietel rau, sa aiba cu ce sa se dea mare. Pacat ca se mint singure, asa ceva nu prea se intampla.

| AnonimFaraPereche explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba despre,, dat mare,, si alte chestii de genu, insa se pot intampla situatii asemanatoare deoarece in spatele unui caracter puternic, aparent dur pot avea loc intotdeauna traume, frustrari, neimpliniri, tristețe... O pot spune din cunostiinta de cauza, majoritatea pers imi spuneau ca par dură, increzatoare in fortele proprii..si nu ca n ar fi asa, insa in spatele ăstora sta multa tristete, traume... si atunci cand gasesti o pers care sa se ofere intr-u totul, sa iti aline ceea ce trebuie, devii sensibil in fața acesteia. Asa se poate intampla si in cazul relatiei fete,, bune,, - baiat,, rau,,.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Doar pentru ca tu pari fata rea si crezi ca o sa fie lumea roz cand o sa gasesti pe unu care sa iti aline durerea, nu inseamna ca asa sta povestea si cand vine vorba de baieti. Pana la urma sunt caractere destul de diferite. Compari mere cu pere tu. Din ce am citit/vazut/auzit baietii de genul nu se schimb. Par ca se schimb dar doar profit de naivitatea/prostia fetelor din jurul lor. Daca reusesc sa ii schimbe inseamna ca si ei erau doar niste prefacuti. Niste fatalai care se dadeau mari duri.

| AnonimFaraPereche explică (pentru anonim_4396):

Da, ai dreptate, astfel de baieti pot sa se prefaca si sa pară sensibili in fața fetei doar pentru a obtine ceea ce vor. Putine sunt cazurile in care ei chiar sunt altfel si se schimba pentru fată si relatia lor.
Nu am facut nici o comparatie, nu stiu ce ai inteles tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un băiat rău nu devine așa de la prea multă fericire. Are traume, frustrări, neîmpliniri. Iese în evidență pentru că vrea să i se acorde atenție, vrea să se simtă important pentru cineva. Probabil că în copilărie n-a primit iubire. Se afundă în activități daunătoare, gândindu-se că este inutil și nefolositor. Încearcă să-și ascundă defectele, încearcă să creeze un scut care să-l apere de atacurile celorlalți. Devine rece și indiferent, nu lasă pe nimeni să pătrundă. Sunt multe fete cu care se joacă (le folosesc, se lasă folosite), dar niciuna nu este cea potrivită. Fata bună care nu vrea ceva de la el, nu vrea sex, nu vrea banii lui, nu vrea 'faima' lui (nu vrea iluzia pe care și-a creat-o), îl vrea dor pe el. Pentru el, ea este fructul interzis, este diferită de restul. Datorită ei are un motiv să-și schimbe viața. Dă tot ce are el mai bun, pentru ai demostra ei că merită să investească timp și afecțiune în el. Ea este șansa lui la fericire. O consideră fata potrivită. Își construiește viața în jurul ei. Îi oferă ocazia să-i distrugă sufletul. Ea n-ar trebui să înceapă ceva cu el, dacă n-are sentimente pentru el. N-ar trebui să înceapă o relație cu el, pentru că el, își va pune sufletul pe tavă, iar atunci când va fi părăsit de ea, va fi distrus. Îl pote distruge forte ușor fără să facă nimic. Relația poate funcționa, dar trebuie să fie înțelegători unul cu celălant, să aibă răbdare.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Zi sincer, câte filme de dragoste vezi pe zi?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce inseamna pentru tine un baiat rau? cum se manifesteaza el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu mă uit la filme siropoase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mă întrebi, cât de rău poate fi un băiat rău din perspectiva mea? N-am cum să-ți ofer un răspuns obiectiv. Fiecare percepe răul diferit. Sunt oameni rătăciți care așteaptă un motiv să o i-a pe drumul cel bun și oameni care nu mai așteptă nimic, pentru care tot ce primează este instinctul.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,te-am intrebat ce inseamna badboy pentru tine, pentru mine un baiat de 16 ani care fumeaza, bea, fumeaza iarba, are parul lung e dur, violent mi se pare a fi barbat nu ceva rau

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu am o 'definiție'. Nu consider pe cineva rău dacă consumă lucruri daunătoare organismului său. Poate să aibă o personalitate rea, dar asta nu-l face badboy.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu spun la fel, atunci ce anume il face badboy? daca isi bate joc de fete?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cei din jurul lui îi atribuie această etichetă. N-ai să auzi un timid lăudându-se că este badboy. Pentru o adolescentă anonimă ce trăiește o viață monotonă, este interesant și palpitant să fie într-o relație cu un așa băiat. Este cunoscut de multe persoane. Îți crează impresia că este puternic și că are relați peste tot. Este în centrul atenției, vor și ele asta, se folosesc de faima lui. Îi oferă siguranța și stabilitatea de care are nevoie. Unele fetele își proiectează o imagine a băiatului cu care vrea să fie. Majoritatea inspirându-se din cărți. Câte cărți, cunoscute, cu băiatul timid fiind protagonist ai citit? Niciuna. Pe o fată nu asta o atrage. O întâlnire în parc este frumoasă, dar care fată nu vrea să fie plimbată cu motorul la miezul nopții? Majoritatea fetelor nu vor chesti programate (mâine la 17:00 te iau de acasă), ele vor chesti spontane (fă-ți valiza peste 10 minute plecăm la mare). Genul acesta de fete nu sunt îndrăgostite de băiat, ci de ce le oferă. Le oferă momente intense. Le oferă iluzia că ele sunt importante. Ele nu-l vor pe el, pentru ce simte pentru el, ci pentru ce poate oferi. Oamenii au intenți ascunse. Iubirea se pierde. Majoritatea au nevoie de motive pentru a 'iubii'.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa sti ca mare dreptate ai tu, in fapt se stie de legatura frica =iubire, persoanele aflate in conditi de frica prezinta atractie mai mare sau cele care se supun unor riscuri mari, pana la urma stramosi nostri in fiecare zi faceau asta, nici mie nu-mi plac intarnirile in parc sunt plictisitoate mai cool e ceva spontan nu organizat, dar ce spui de chestia asta, indragostire -suferinta-indragostire, se poate ca unele fete sa iubeasca sa se indragosteasca si sa sufere?

| AnonimFaraPereche explică (pentru RAY):

Pentru mine un baiat, o persoana,, rea,, nu este aceea care fumeaza sau bea sau se bate cu altii... pentru ca sunt multi papă lapte care se dau șmecheri dar de fapt vai de capul lor, daca se da unu la el mai tare bate...in retragere laughing
Pentru mine baiat rău inseamna in primul rand atitudinea aceea dură, arogantă, sigur pe el, care stie sa se descurce in orice situatie, se face dorit de orice fata. Nu e acela care invata toata ziua, e acela care are anjuraje mai neobisnuite sa spun asa. A si inca ceva important, este LIBER si INDEPENDENT nu il controleaza mami si tati.

| RAY a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Bun exemplu, tu esti badboy din intrebare?

| AnonimFaraPereche explică (pentru RAY):

Unele fete gasesc placere in suferinta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Depinde ce suferință. Poate suferă că nu mai este cu el sau pentru că el nu îi mai oferă anumite chesti. Poate suferă de viața pe care a avut-o o scurtă perioadă de timp și nu o mai are. Unele suferă altele nu. Depinde de sentimentele pe care le-a avut pentru respectivul.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refer la altceva, cand manci o ciocolata in timp o sa vrei sa manci mai multa dai in dependenta e fetele dau in dependenta de a se indragosti, pur simplu le place sa iubeasca mereu din nou si din nou dar si sa sufere sa traiasca o drama

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cred că mai mult le place drama și suferința decât iubirea.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect asta spun si eu, de asta badboys sunt populari ca asta creaza suferinta, drame etc

| RAY a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Tu gasesti placere in suferinta? isi place sa suferi?

| AnonimFaraPereche explică (pentru RAY):

Eu nu gasesc placere in suferinta. Vorbeam de altele.

| Ralukafay a răspuns:

Sunt si astfel de iubiri, dar trebuie pretuite.

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Sunt unul dintre aicei baieti (anturaj)

| Carmenmaria14 a răspuns:

Am descoperit-o doar în cărți.

| BellaVali a răspuns:

Bun