| RAY a întrebat:

Iubirea inseamna sacrificiu? fetelor ce sacrificiu ati facut vreodata pentru persoana iubita?

37 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Iubirea nu inseamna sacrificiu, iubirea inseamna intelegere.
Daca vorbim de sacrificii aia deja e o relatie cu potential toxic.
Acum desigur, asta e opinia mea.

| Emma30555 a răspuns:

Parerea mea este ca iubirea nu cere sacrificii adica nu sunt percepute asa pentru ca tot ce faci este ca simti sa faci totul din iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Definitia mea preferata.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur, dar tu ce sacrifici ai facut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu am facut.Si oricum nu ti le-as fi zis tie.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Normal ca nu, eu sunt de la fbi o sa informez toata planeta despre sacrificiul tau

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu te prinde sarcasmullaughing.
Curiozitatea a omorat pisica, stii, nu?

| Mada1920 a răspuns (pentru RAY):

Am primit mesaj de la tine insa nu imi apare la intrebare comentariul...are erori acest site

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sa stiu ca mor si aflu adevarul decat sa traiesc in minciuna

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Aproape te-am crezut))

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ne potrivim observ

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Buna glumarolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Amuzant ca e vrei sa pari ironica, ca-l iei pe Ray peste picior, dar cand colo esti prezenta la toate intrebarile lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Mda.E foarte amuzant.Ma bucur ca te fac sa razi si iti inveselesc trista existenta))

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

'Darkillusion' si mai condamni pe altii ca ar avea o viata trista cand tu mai ai putin si umbli cu lama dupa tine/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Drimmi,roaga-te sa nu prinzi zilele in care ma voi taia eu cu lama.Probabil trebuie sa izbucneasca o catastrofa mondiala ca sa se intample asa ceva.Si nici in cazul asta nu cred ca m-as taia."DarkIllusion"are cu totul o alta semnificatie.Nu e ca ma astept sa o intelegi, dar abtine-te macar.Nu de alta, dar prostia nu e ceva cu care sa te mandresti))

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect,vad ca tu deja semnalizezi tot mai mult...cu mandrie.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu asta e subiectul intrebari, pe bune chiar nu e, vreau dovezii cum ca fetele iubesc cu adevarat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Dragul de tinelaughingEsti ca un copil care bate din palme cand crede ca spune ceva inteligent.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Prea evoluate replicile mele pentru mintea ta, cam asa s-ar traduce.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu-ti fa iluzii)).Ca sa ai replici evoluate, trebuie sa fii tu mai intai evoluat si nu e cazul.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi bat capul cu tine,, ti-am dat suficienta atentie/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele nu pot face nici un sacrificiu, chiar si dacã il fac este doar spus de catre barbat, sã il facã pentru a continua relatia.

| Mada1920 a răspuns:

In oarecare masura da, iubirea inseamna sacrificiu. Pentru persoana iubita am dat tot, cand ma spun "tot", include atat sentimental cat si financiar.

| RAY explică (pentru Mada1920):

Serios daca dai detalii aici sau in privat

| Mada1920 a răspuns (pentru RAY):

Ce fel de detalii doresti?

| RAY explică (pentru Mada1920):

Despre acele sacrifici, adica ce ai facut

| Mada1920 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu in ce masura te-ar putea ajuta pe tine sacrificiile pe care le-am facut eu

| RAY explică (pentru Mada1920):

Vreau sa vad daca fetele chiar iubesc cu adevarat

| Mada1920 a răspuns (pentru RAY):

Gata,acum ti-am citit comentariul. Pai daca eu iubesc si am facut sacrificii nu inseamna ca toate fetele o fac.

| RAY explică (pentru Mada1920):

De acord cu asta madalina, nu ma refer la asta, vreau sa imi raspunzi ca si cum as fi fata un mesaj lung in care sa povestesti mai multe, imagineazati ca sunt prietena ta

| Mada1920 a răspuns (pentru RAY):

Nu obisnuiesc sa imi expun viata aici chiar daca pentru voi toti sunt o anonima.

| RAY explică (pentru Mada1920):

Ok mady

| veryhonest a răspuns:

Premisa este gresita.

| Luoar94 a răspuns:

Iubirea nu inseamna sacrificiu, este gresit sa crezi asta. Atunci cand iubesti vrei sa il faci pe celalalt fericit, nu sacrifici nimic, pur si simplu alegi sa faci si unele lucruri pe care poate nu le-ai mai facut pana in acel moment. Nimeni nu te obliga sa faci ceva, pur si simplu o faci pentru ca asta vrei, asta iti doresti, asta simti.

| Mariana696618 a răspuns:

Doar nu esti tipul ala gen " toate sunt la fel " laughing) a ba da stai.

| RAY explică (pentru Mariana696618):

Fiecare om are generalizarile lui mariana