| theboyinlove a întrebat:

Iubita mea ma lasa sa ejaculez in ea cand sunt foarte excitat. Si ei ii place mult sa simta cum imi dau drumul in ea. Ea are 15 eu 18. Ia anticoncepționale totuși. Ce șanse ar fi sa devenim 3?

27 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca se naste tot unul ca voi, mai bine nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu anticonceptionale nu sunt sanse sa deveniti 3, dar sunt toate sansele sa ajungi tu dupa gratii, daca parintii ei fac plangere la politie, pentru ca copila are doar 15 ani.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iubita ta foloseste in mod CORECT pastilele AC, in acel caz ea este 100% protejata in toate cele 28 de zile ale ciclului menstrual si in aceste conditii in care este asigurata protectia contraceptiva totala, sperma poate fi ejaculata in vagin de fiecare data, in fiecare zi a ciclului, fara nicio teama sau retinere.
DACA toate cele 21 de pastile AC care exista pe fiecare blister/ folie sunt administrate CORECT, exact asa cum este precizat in prospect, adica sa fie folosita ZILNIC cate 1 pastila AC si toate cele 21 de pastile AC sa fie administrate mereu la aceeasi ora (una din conditiile impuse), in acel caz este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina. Sarcina se poate forma numai/doar in cazul in care administrarea pastilelor AC se face gresit, adica din anumite motive intr-o zi NU este folosita pastila AC si astfel intre 2 pastile trece o perioada mai mare de 36-48 de ore. Doar intr-o astfel de situatie, apare posibilitatea sa se poata forma o sarcina nedorita chiar daca este folosita aceasta metoda de protectie. In concluzie NU exista nicio sansa sa va inmultiti, in cazul in care iubita foloseste intotdeauna corect toate cele 21 de pastile AC. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca ia anticonceptionale, sansele sunt minime catre zero.

| Sofer a răspuns:

Recomandate de doctor sau de capul ei?

| aXy99 a răspuns:

Esti la limita. Vezi ca daca faci 19 inaintea ei 16, e groasa.

| Holiday a răspuns (pentru aXy99):

"Vezi ca daca faci 19 inaintea ei 16, e groasa."

Poti intretine relatii sexuale liber consimtite si daca ai 80 de ani cu o persoana care a implinit 15 ani.
Stii tu ceva cu diferenta asta de 3 ani, dar nu stii bine, nu se aplica aici.

| aXy99 a răspuns (pentru Holiday):

Te sfatuiesc sa inveti mai bine legea inainte sa ma contrazici.

| Holiday a răspuns (pentru aXy99):

Tu ori nu ai citit, ori, la fel de probabil, nu intelegi ce citesti.

| aXy99 a răspuns (pentru Holiday):

Stiu pe de rost articolele astea, nu e nevoie sa le recitesc.

| aXy99 a răspuns (pentru Holiday):

Art. 220

Actul sexual cu un minor

(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

Asta, desigur, daca diferenta de varsta depaseste 3 ani. Cum 19-15=4, iar 15 este cuprins intre 13 si 15, ia ghici? E INFRACTIUNE!

| Holiday a răspuns (pentru aXy99):

Conditia este sa nu fi implinit 15 ani. In rest, poti face sex linistit.

| aXy99 a răspuns (pentru Holiday):

Nu. Conditia este sa nu fi implinit 16 ani!
Ti-am dat mura in gura, nici asa nu intelegi?

| Holiday a răspuns (pentru aXy99):

Ne contrazicem degeaba. 16 ani impliniti a fost pana prin 2000 si ceva. Apoi s-a propus reducerea la varsta de 13 ani, dar au fost ceva discutii si proteste si s-a stabilit la 15 ani.

| aXy99 a răspuns (pentru Holiday):

Ma, desteptule, citeste legea aia si nu mai vorbi prostii.

| Emma30555 a răspuns (pentru Holiday):

E imoral sa faci sex cu minori dacă tu ești deja adult. Nu ma refer la diferența mica de vârstă. Sunt niște copii pana la 15 ani, ce minte sau experienta pot avea niște fete atât de mici și dacă au experienta nu e normal și înseamnă că profiți de inocenta sau de prostia lor. Bărbații au o minte tare bolnava, nu toți e adevărat dar de alungul timpul am fost uimita de acest lucru, discutând și cu bărbați care aparent sunt decenți totuși am văzut o latura dubioasa a lor când a fost vorba de sex cu minore, subiecte controversate cum ar fi pacalirea și ademenirea, profitatul de anumite situații, pare sa nu se gândească la aceste lucruri la modul profund, dar am întâlnit și bărbați ok din punctul asta de vedere, culmea tocmai aia la care nu te așteptai erau mai curați din acest punct de vedere, culmea ca aia care sunt ok pentru societate în aparenta te lasă masca cu ce scot pe gura și probabil și gândesc. Pai ție cum ți s ar părea o femeie de 35 de ani sa facă sex cu unul de 15 - 16 ani sau sa și dorească asta? Nu ți se pare ceva scârbos pana la urma?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Axy e batut in cap si nu intelege ce citeste, nu e prima oara

| Holiday a răspuns (pentru Emma30555):

"E imoral sa faci sex cu minori dacă tu ești deja adult..."

E relativa chestia asta, pentru ca mii de ani nu a fost nici o problema, apoi s-au trezit unii sa schimbe regulile, dar n-a functionat, oricum cei de 15, 16, 17 ai faceau sex cu toata interdictia asta, asa ca s-a revenit cam peste tot la limite rezonabile.
De altfel logica imi spune clar ca e de preferat sa-ti incepi viata sexuala cu cineva care stie despre ce e vorba, nu cu cineva la fel de nestiutor ca tine, indiferent ca esti barbat sau femeie.

"Bărbații au o minte tare bolnava..."

Obiectiv, daca anumite idei, in general vorbind, sunt comune majoritatii, pana la urma inseamna ca asta e normalitatea.

"Pai ție cum ți s ar părea o femeie de 35 de ani sa facă sex cu unul de 15 - 16 ani sau sa și dorească asta? Nu ți se pare ceva scârbos pana la urma?"

E. Macron, de exemplu, nu mi se pare deloc scarbos, si se pare ca nici altora, altfel nu ajungea presedinte.

| Emma30555 a răspuns (pentru Holiday):

Macron nu cred ca si-a gasit perechea cand el avea 15 sau 16 ani. Nu mi se pare normal ca diferenta sa fie atat de mare cand e vorba de minori chiar daca in trecut se practica chestia asta. Nu era normal nici atunci, mai degraba se vindeau fetele

| cristimihailov a răspuns:

Mici. Cel mult ea va mai fi cu un copil. Tu la inchisoare.

| Donsavas a răspuns:

Tu trebuie să folosești prezervativ iar ea nu trebuie să ia anticonceptionale la vârsta ei.

| SG1995 a răspuns:

Eu zic să nu vă grăbiți, ea are doar 15 tu doar 18, așteptați măcar să termine fata liceul apoi vă puteți reproduce ca iepuri.

| TheGentleman a răspuns:

Extrem de mari. Și după ce devii trei, o să te întâlnești cu Nașul, zis și Judecătorul, care o să-ți prezinte niște tipi mai iubăreți decât tine și o să te reguleze constant câțiva ani. Așa că roagă-te să nu afle părinții fetei și să nu dea greș cu AC. Vezi că la vârsta aia, mai și uită

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Dacă ia anticoncepționale nu sunt șanse sa rămână însărcinată

| Mkeynes a răspuns:

Copii fara minte

| kinderman a răspuns:

In loc sa va ocupati de viitor, faceti prostii