| Kolt a întrebat:

Iubita mea s-a despartit de mine ca i-am ranit sentimentele si acum s-a racit de mine (cel putin asa zice ea) am avut niste certuri dar au fost motive prostesti si ea zice ca din cauza asta si a distantei s-a racit de mine. Acum ea zice ca ma vede ca cel mai bun prieten vorbim toata ziua dar cateodata o vad ca se apropie de mine ca iubita si ne purtam ca 2 indragostiti dar am stricat tot ca am avut o zi mai proasta, aveam nervi si din cauza asta ma purtam putin mai urat cu ea si s-a distantat iar de mine. Acum ma considera iar cel mai bun prieten si nu stiu ce sa fac, vreau sa-i revina sentimentele fata de mine si nu stiu cum sa fac, daca-i bine ca vb cu ea toata ziua. Dati-mi niste sfaturi crying

14 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Las-o câteva zile în pace, nu o mai căuta și poate o să își revină.

| Kolt explică (pentru Andreeush):

Nu pot sa o las nu am cum si nu doar eu ii scriu imi scrie si ea daca nu i raspund cateva ore (2-3) sau chiar mai putin incepe sa insiste cu mesajele dupa si face griji ca poate am patit ceva.

| Andreeush a răspuns (pentru Kolt):

Dacă îi răspunzi după 2-3 ore la ce te aștepți? Ar fi proastă dacă ar accepta să mai fie cu tine.

| Kolt explică (pentru Andreeush):

Nu am zis ca i raspund dupa 2-3 ore

| Andreeush a răspuns (pentru Kolt):

Ok, am înteles greșit.

| alina2k18 a răspuns:

Esti in FZ.
Slabe sanse sa mai iesi.

| Kolt explică (pentru alina2k18):

A zis ca nu sunt in FZ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti spune adevarul, tu nu i-ai ranit niciun sentiment ci un alt baiat de care nu-ti spune, dar dã vina pe tine.
"Acum ea zice ca ma vede ca cel mai bun prieten vorbim toata ziua dar cateodata o vad ca se apropie de mine ca iubita si ne purtam ca 2 indragostiti dar am stricat tot ca am avut o zi mai proasta"
Nu ai stricat nimic tu, ci ea a creat un haos ca scop sa se raceasca relatia dintre voi doi, ca o urma de scapare. Dar totusi incã mai vrea sa te pastreze ca plan B daca nu merge cum trebuie relatia cu altcineva, doar se foloseste de tine, vrea sa fii incã pentru ea, daca nu merge cu acel tip.

Nu mai VORBi cu ea deloc. Gaseste pe altcineva.

| Kolt explică (pentru anonim_4396):

Ea nu i deloc asa, nu are pe altul si nu se foloseste de mine. Si ea "sufera" si ii pare rau ca nu putem fi impreuna din cauza distantei.

| Maia55 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa știi ca ai dreptate. De obicei când o persoana te răneste destul de rău nu mai vrei ca între voi sa mai fie o relație de prietenie, mai ales sa fiți și foarte apropiați.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kolt):

Da, ea este un ingeras nevinovat care pluteste printre norisori.
"Nu putem fi impreuna din cauza distantei" - daca te-ar iubi cu adevarat nu ar conta distanta. Bine nu ar conta distanta, daca ai fi singurul(dar trebuie sa fii extrem de naiva sa crezi ca esti singurul)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maia55):

Exact. Eu nu cred nici ca te desparti de o persoana care ar putea sa te raneasca, de obicei celui/celei care ii se dau papucii "sufera" ceva mai mult dupã despartire.

| Patronu1 a răspuns:

Dai puțin timp singura, statu meu e sa ii dai puțin spațiu și o sa încerce sa să se apropie de tine dacă chiar mai simte ceva

| Kolt explică (pentru Patronu1):

Nu am cum sa o las e foarte atasata de mine si o sa se simta prost daca nu vb cu ea si stiu ca simte ceva pentru mine dar nu putem fi impreuna din cauza distantei.