| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu de la o perioada se enervează extrem de repede chiar și in momentele in care nu am făcut nimic grav, relatia noastră sexuală s-a rărit, comunicarea nu mai este ce era la început, parcă nu mă mai vede prin casa. Am fost și sunt atenta mereu cu îngrijirea mea personală și am avut mereu grija sa fiu curată, epilata, spălată, etc. (Deci asta nu ar fi o problema, a spus și el). Însă de la o vreme simt ca s-a plictisit de mine, sexul nu prea mai este prezent. Recent am găsit in telefonul lui filme pentru adulti și asta m-a făcut sa îmi pierd încrederea in mine. Oare cu ce am greșit? Nu mai este satisfăcut cu mine? Voi ați trecut prin asta? Aștept sfaturile si părerile voastre...

8 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Din cele relatate de tine, practic, te afli într-o relație toxică. Ești într-o anumită relație care îți consumă energia. Nu conștientizezi încă faptul că acel bărbat nu mai deține interes față de tine
( nu o spun în nume de rău ), însă dacă vei continua în acest ritm, acestă relație te va degrada. Majoritatea am trecut prin așa ceva, nu este un capăt de țară să renunți, însă decizia îți aparține. Alegi să fi o posibilă variantă pentru cineva sau o femeie respectată și apreciată!

| Adry05 a răspuns:

O fi și de izolarea asta, e greu să știi că nu poți ieși atâta timp din casă mai ales dacă e și genu mai activ care nu prea are ce face în casă. Fii mai indiferentă cu el, nu-l mai bate la cap, lasă-l să vină el.

| ania a răspuns:

Ai greșit că ai făcut sex înainte de a te căsători, e păcat și se pierde interesul și respectul pentru partener. Mai bine cere=i iertare lui Dumnezeu pentru păcatul curviei și nu mai fp sex cu nimeni decât după căsătorie.

| Andreeush a răspuns:

Poate e așa din cauza situației actuale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești sigură că nu trece printr-o perioadă mai nașpa?

| alexiart a răspuns (pentru anonim_4396):

Inainte dacă ne certam, avea grija mereu sa facem dragoste si sa ne împăcăm ok. Acum ne certam, nu se mai atinge de mine. Perioade nașpa au mai fost dar nu sa afecteze viața noastră sexuală. Și dacă ar fi perioada nașpa, de ce ar fi filmele pentru adulti o soluție?

| anonim_4396 explică (pentru alexiart):

Eu te sfătuiesc să te duci la el și să-l întrebi clar și direct ce are și după să tragi concluzii.

| ContAnoNiMMM a răspuns:

Din ce descrii tu acolo, pot decat sa spun ca el s-a plictisit de corpul tau.
Si faza cu "nu mai era ca odata" este perfect normala, daca a trecut o perioada de timp nu-ti mai poate vorbi cu acelasi entiziasm, ca s-a obisnuit cu tine