| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu m-a inselat.Toata vara m-a tinut in"pauza" si sperante ca "va fi bine", cand de fapt de 2-3 sapt umbla cu alta pe ascuns, se sarutau iar mie imi spunea ca e doar o prt cu care iasa si atat mi-a spus ca ea i-a recunoscut ca il place.
L-am crezut evident, pana cand intr-o seara[in data de 12] am mers cu o prietena la el in cartier sa vad daca masina lui e acolo, si nu era.Mie imi spunea ca doarme de pe la ora 18: 30. Eu eram acolo la 22:30 si dupa 3 minute vad niste faruri, era el.Primesc mesaj "
-Am dormit, si acum am facut un dus.
-Dar unde ai fost de ai facut dus"?
-Sunt acasa, unde sa fiu, am facut un dus ca azi toata ziua am stat in pat si am transpirat etc [...]

Iar in momentul acela am mers la masina si a incremenit, evident am inceput sa plang, sa l imping, de ce ma minte, daca a fost cu fata aia, mi-a zis ca nu, iar apoi a recunoscut.
A zis ca sunt doar prieteni si ca daca mi-ar zice as face la fel de urat ca acum.I-am propus sa mergem intr o parcare sa povestim.
Intr-un timp am iesit afara, i-am lasat pe ei doi sa mai povesteasca despre situatie, iar eu am sunat-o pe fata respectiva.

Rezumat : Ei ii spunea ca noi doi nu suntem impreuna, ca nu ma iubeste, ca n-o sa mai fie nimic intre noi doi.Ea mi-a recunoscut ca s-a sarutat, in schimb el niciodata, desi il intrebasem de mai multe ori in acele 2-3 saptamani.
Ei ii spunea toate treburile astea, pe cand mie imi spunea opusul, si anume ca " suntem aproape impreuna, ca va fi bine, sa nu grabim lucrurile, ca ma iubeste etc".

Aici vbim despre o relatie de 3 ani jumatate.
Acum 8 luni si eu l-am inselat intr-un fel, insa eu i-am recunoscut lui ca m-am sarutat cu altul, el nu mi-a recunoscut mie.Si ce ma doare cel mai tare e ca, daca eu nu o sunam pe fata asta, el ar fi continuat sa se comporte asa, mai ales ca peste 10 zile mergem la mare.

A doua zi m.am intalnit cu tipa asta (are 16 ani, noi avem 20 ) si i-am spus cum sta treaba, i-am spus ca el ar fi continuat daca eu nu o sunam si eram amandoua luate de proaste.I-am spus ca "acum 1 saptamana am facut-o, iar apoi mergea si se saruta cu tine, cum iti cade asta? Ti se pare normal?"

La doua zile dupa incident, el m-a sunnat la 6 dim sa imi spuna ca regreta, si ca acum a trecut peste treaba de acum 8 luni cand eu l-am inselat, ca nu ii umple nimeni golul din suflet, ca a facut-o din razbunare si crede ca asa ii corect sa fim egali, etc.I-a dat mesaj fetei aleia de fata cu mine la telefon, mesaj cum ca s-a gandit la situatie si ca ar fi mai bine sa nu mai vorbeasca un timp, ptc sentimmentele acum nu sunt mari, si mai tarziu va fi mai naspa etc si bullshituri. M-am enervat cand am auzit ca i-a trimis astfel de mesaj, si nu cum i-am propus eu [ scurt si la obiect" Am hotarat sa nu mai vorbim, e mai bine asa". Punct]
Treaba e ca acum ma tot cauta, imi da mesaje iar eu simt o repulsie fata de el.Probabil ceva in inima mea inca misca, DAR nu stiu cum sa ma comport cu el, nu stiu daca ar trebui sa ii reprosez treburile astea.Nu stiu cum ar trebui sa ma comport.Pana acum nu i-am reprosat nimic, am zis sa las treaba asa, dar nu pot pretinde ca e totul bine cand sufletul meu e ferfelita.Nu vreau sa creada ca e okay ce a facut, si ca asta a rezolvat situatia si ca trebuia s-o faca mai devreme.

16 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mi am pierdut 3 minute citind rahatul asta ca să concluzionez ca sunteți doi terminati

| RAY a răspuns:

Doi copii imaturi, atât spun, rar fete sincere, serioasa in tara asta blestemata

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să pui capăt acestei relații fiindcă nu duce nicăieri.
Amândoi a-ți greșit și este evident că vă certați prea des.

| sofisis a răspuns:

Mai fetita, el in perioada asta NU era cu tine. Ca ai tu pretentii asupra lui, e problema ta. Din ce spui chiar tu erati in niste "pauze" laughing))) Deci, unde te-a inselat ca nu inteleg? Cat despre mintit, atata timp cat el ti-a zis ca nu e cu tine ...nu era cu nimic obligat sa iti povesteasca tie viata lui intima.
Mi se pare ca esti absolut ridicola atat in abordare cat si in reactii.
Cat despre fata aia, de ce simti satifactie daca ii face ei rau? Aia saraca cu ce ti-a gresit? Esti o femeie tare confuza si usor ridicola. Cum pana mea sa stai dupa unu care iti cere pauze si sa mai ai si pretentia ca in acele pauze el nu *** laughing)? Tu ce de mama naibii crezi ca a vrut aceasta pauza?

| Plato a răspuns:

V-ati gasit, doi mizerabili. Va înșelați unul pe altul, si mai ai nesimtirea sa scrii de "iubire"? laughing
Probabil ca va potriviti. Mai bine un nenorocit pentru tine, sa nu pierzi timpul unui om de bun simt. El nenorocit ca te-a inselat, tu curva ca l-ai inselat.

| ywar a răspuns:

Pe scurt! Imaturitate la cub, atitudine de copii mici care se joaca cu jucarii iar daca el ti-a luat jucaria i-o iei si tu lui.
Invatati sa va purtati si pe urma incercati sa aveti o relatie. Mie mi se pare ca foarte curand nu o veti face.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Interesant cum hotul se simte furat.

Răspuns utilizator avertizat
| eckblume a răspuns:

Viata bate filmul... cate încrengături in povestea ta. Uite, iti spun prieteneste ca nu e bine ce ati facut. Nici tu, nici el nu ati procedat corect. Fata aceea are 16, iar voi aveti 20. Cine ar trebui sa fie mai matur?
"Razbunare", really? Hai ca inteleg. Tu ai fost prima (cred) cu infidelitatea, dar fata aceea ce vina avea? Omul nu tine la tine deloc din cate spui tu si nici la cealalta. Si e aiurea ca in loc sa stai linistita, mergi ca detectivul sa il urmaresti. Daca simti ca e ceva in neregula te desparti si gata. Ati investit sentimente intr-o relatie de 3 ani care aparent se baza pe minciuni, suspiciuni si infidelitate.
Toata vara te-a tinut in pauza. Te-ai gandit de ce vrea aceasta pauza? Iti e greu sa te desparti de el, banuiesc ca e si obisnuita.
Nu stiu de altii, dar loialitatea pentru mine conteaza foarte mult si pe viitor mai bine spui direct ca vrei despartire decat sa inseli.

| Clytia a răspuns:

Relația voastră e prea toxică. Într-adevăr, tu ai greșit prima, dar asta nu cred că era o scuză ca să o facă și el. Nu văd rostul să mai rămâneți împreună, e foarte posibil să te înșele din nou. E greu, dar nu cred că mai poate fi reparat ceva.

| Plato a răspuns (pentru Clytia):

Eu vad rostul: niciunul nu merita mai mult. Mizerabilii astia mai bine sa rămână sa se insele unu pe altul, decat sa sufere alt om dupa o curva ca asta sau un ratat ca ala.

| Clytia a răspuns (pentru Plato):

Poate că mai merită câte o șansă. Deși mi-e foarte greu să cred că-s făcuți pentru o relație serioasă, poate în viitor își vor găsi pe cineva pe care să prețuiască cu adevărat.

| cristian200313 a răspuns:

Bravo, el a facut foarte bine, daca tu l-ai inselat prima data in viata ta ca te-ai sarutat cu altul, deci sa iti zic ca relatia voastra e toxica, nu inteleg de ce baiatul asta tine dupa tine dupa ce l-ai inselat degeaba. acum 8 luni? cum e posibil asta? Eu vad ca nu il iubesti cu adevarat, eu zic sa puneti capatul relatiei, deoarece e prea foarte toxica.
Pacat... sigur peste un an iar va inselati intre voi laughing

| IAR a răspuns:

Tu l-ai inselat prima si tot tu esti revoltata, cat tupeu pe tine.

| Larysa690 a răspuns:

Off doare foarte tare sa fi inselat de persoana iubita, dar si tu ai facut o greseala, daca il iubeai nu te pupai cu altul si el daca te iubea nu isi gasea alta.Deci cred ca relatia voastra s-a cam terminat si tine minte un om care te-a tradat odata o mai face si a doua oara nu il poti schimba,dar acum tu decizi daca inca ai sentimente pentru el poate reusiti sa indreptati lucrurile,orice om merita a doua sansa, dar daca vezi ca iar te inseala ar fi bine sa il parasesti definitiv crede-ma eu am trecut prin asa ceva si stiu foarte bine cum e, l-am iertat de multe ori si el si-a luat-o in cap deci nu trebuie sa il ierti de multe ori si fi putin severa cu el, nu ii permite orice.Fa cum iti spune inima, dar ai grija, eu stiu cum e ca am trecut prin asta ti-am spus si daca il vei ierta de multe ori o sa te ia de fraiera!
Bafta! happy

| 19Martinel98 a răspuns:

Eu va sugerez sa nu mai fiti impreuna. Clar nu va mai fi la fel. Veti avea amandoi remuscari, neincredere unul in altul si va fi aiurea.
Cel mai bine pentru amandoi e sa ramaneti doar amici, si sa nu va mai faceti relatii cu alte persoane vreodata. Sunteti 2 persoane foarte dezgustatoare.
Nu pot sa inteleg cum toti ratatii au relatii, se inseala intre ei, se dau victime si se *** sau saruta la greu cu alte persoane. Din partea mea sa te duci la balamuc si tu si ratatul ala care si o arde cu minore.