| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu m-a mintit cum ca sta acasa, iar de fapt s-a dus cu baietii.N-a raspuns la mesaj, nici la apel se facea ca ploua.Peste vreo 3 ore, (ora 1 noaptea) imi raspunde si zice ca n-a vrut sa imi spuna, ca mai bine m-a mintit ca cica fac urat.

Mereu se plange cand il cheama baietii, zice ca ii e incomod si nu ii place sa iasa si se simte prost sa ii tot refuze.De multe ori l-am impins de la spate sa mearga sa nu zica prietenii lui ca e naspa.

In ultimele 2 saptamani brusc a inceput sa iasa zilnic, dezinteresul fata de mine e foarte mare,nu ma cauta cum il caut eu cand ies cu fetele, mereu imi e dor de el si il sun si as fi in stare sa le las pe ele pentru a ma vedea 30 min cu el.Suntem de 5 ani imediat impreuna insa eu il iubesc ca in prima zi.

Gasca lui nu e tocmai un anturaj bun, beau fumeaza si umbla dupa femei.In schimb el este exact opusul, nu fumeaza nu bea, e timid si cu bun simt etc.

Incet incep sa vad ca nu mai are interes fata de mine,nu ma mai cauta asa des,nu raspunde la mesaje, nu mai este gelos ca si cum obisnuia sa fie odata, nu ma mai cheama afara...Simt ca nu mai sunt prioritatea lui si nu stiu ce sa fac.
Plus ca ma minte...incepe sa ma minta si ii de rau.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mircea radu o fi pensionat asa ca din dragoste ramai fara dragoste

| corbulalbrosu a răspuns:

Taie-i ratia obisnuita de ''pasarica''. Daca si in aceasta situatie va ramane indiferent si nu va reactiona in niciun fel, inseamna ca este cazul ca si tu sa incepi sa cauti pe un... altul. C'est la vie, (vorba romanului). Sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu pot sa mai tai, ca si asa o facem destul de rar, o data pe saptamana.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

In acest caz nu mai este nimic de comentat. Este mult prea evident ca... totul s-a sfarsit. Si in cazul tau situatia de fapt este exact la fel cum este descris in urmatoarele fraze :
C’est fini la comédie….
de Sabinush
,, Se pare ca viata are grija sa te trezeasca la realitate si sa iti mai dea si palme din cand in cand, tocmai cand ti-e lumea mai draga. But this is it, the game it’s over! That’s the way it is! ''

,, Si se pare ca ar fi fost mai bine sa fie. de la inceput si nu ….; cred ca voi spune si eu ca altii... „Sincer nu mai stiu nimic", oare a existat vreun pic de adevar? ''

Si gata, ma intorc la invatat, ca e bai:((!
Sa aveti o zi frumoasa in sufletel, ca afara e cam greu! Take care!
(si ascultati si o melodie frumoasa intre timp (ador actorul asta):D)!
https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=IgLcQmlN2Xg

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te minte acum, eu zic să îți cauți pe unul care nu te minte. Că nu poți trăi cu minciuni.

| Freya1 a răspuns:

Nu ai stiut cum sa gestioneze lucrurile de la început pentru ca totul intr-o relatie se face cu cap si pe rând.
La început trebuia sa petreceți timp impreuna sa va cunoasteti iar după treptat sa iesiti impreuna in grupurile voastre, sa le "impreunati" si sa iesiti la sucuri, cafele etc iar după daca munciti sau mergeți la scoala sa mai stati la câte o cafea separat doar el cu băieții si doar tu cu fetele dimineata sau seara si dupa sa va întâlniți sa stati voi impreuna.
Daca el era lipit de tine si tu il trimiteai cu băieții el poate se gândea că te sufocă, băieții daca l-au văzut mai cuminte ei fiind curvari i-au arătat ce inseamna viața si el plictisit de relația voastră a acceptat si a inceput sa ii placa.
Faza si concluzia este ca daca știați sa comunicati si sa va oferiți spatiu si libertate sau constrângere la timp acum nu se ajungea aici.
Tot ce mai poti sa faci e sa ii spui ce te deranjează si daca ii pasa de tine sa schimbe, daca nu sa închei relația.

| Andreeush a răspuns:

Probabil a intervenit rutina ori are pe altcineva.

| Hammurabi a răspuns:

S-a împiedicat săracul și a căzut într-o altă păsărică.
De aici și tot dezinteresul față de tine.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Nu am o dovada.

| Emma30555 a răspuns:

Parerea mea e sa i dai libertate, si sa ai si tu libertate sa va distrati impreuna sau separat. Dragostea nu se tine cu forta Unii oameni nu sunt facuti sa stea doar cu partenerul si sa ignore orice altceva in jur fiindca s ar plictisi daca ar face doar asta. El s-a racit fiindca tu esti posesiva si e prea sigur de tine

| HadesSs a răspuns:

Pai daca si-a pierdut interesul fata de tine inseamna ca nu ii oferi nimic din ce l-ar face sa isi refuze prietenii, pe mine daca m-ar chema prietenii iar iubita mi-ar zice hai sa ramane acasa sa facem sex ca doi nebuni as sta acasa clar laughing

| Rux04 a răspuns:

Bună, dacă ieșitul cu băieții este mai important decât tine nu este bine. Te sfătuiesc să discuți cu el toate problemele pe care le-ai scris mai sus. Dacă a ajuns să te mintă iar e grav. Dacă nu se va schimba te sfătuiesc să cauți pe cineva care să te merite.

| 90210 a răspuns:

Are pe alta. Si al meu a facut o singura data asa. Suntem de 2 ani impreuna. A iesit in club cu 2 prieteni si m-a mintit ca se duce acasa. I-am facut un mare scandal si i-am zis ca daca se mai intampla sa ma minta ne despartim. El mi-a spus ca a mintit, a recunoscut ca nu a fost okay din moment ce eu n-as face asa ceva niciodata. N-a mai iesit nicaieri de atunci. Oricum prietenii lui sunt ofiteri pe vase de croaziera si se vede cam de 3-4 ori pe an cu ei, n-am de ce sa-mi fac griji.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Ar trebui ca si tu sa il lasi in pace atunci cand el e cu băieții, fără a-l mai stresa, probabil are si el nevoie de a ieși singur cu prietenii... Dacă simți că e ceva în neregulă cu comportamentul său, probabil e influentat de anturajul pe care îl are, ori are pe altcineva, tu ar trebui sa stii mai bine ce si cum, pentru ca tu îl cunoști cel mai bine în toți acești ani de relatie.

| Lorennn a răspuns:

Are pe altcineva din moment ce si-a pierdut interesul fata de tine, cand va mai intalniti spune-i in fata ce te deranjeza si sa iti spuna adevarul.

| anonim_4396 explică (pentru Lorennn):

Din comportamentul lui cam asta vad...cand suntem impreuna ma alinta si ma mai dragaleste dar nu inteleg de unde schimbarea asta brusca.Si cred ca prietenii lui au o oarecare influenta indirecta.