| 12356jbjb a întrebat:

Iubitul meu mi-a spus că îl tratez cu indiferenţă. Ştiu că e greşit, dar aşa e firea mea. Ce pot face pentru el ca să nu mai simtă asta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| GeneviveJ a răspuns:

Incearca sa iti imaginezi daca tie ti-ar placea sa fii tratata cum il tratezi tu pe el. Daca consideri ca nu, atunci gandeste-te unde e problema si ce ai putea face. Daca consideri ca e prea mult pentru tine nu te forta, incearca sa ii explici ca asa esti tu si ca nu inseamna ca nu tii la el daca nu il dragalesti toata ziua ci ai tu alte metode de a-ti arata atasamentul fata de el. Discutati mereu si spuneti-va"of-urile", asa vei intelege si ce il deranjeaza pe el si in acelasi timp iti vei da seama cum sa actionezi ca sa fie totul bine intre voi.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa fii mai dragastoasa, sa te deschizi in fata lui, sa-i spui din cand in cand ce si cat inseamna pentru tine, sa faci cate un gest dragastos pentru el macar ocazional etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa-i dai liber, sa-si gaseasca o persoana care sa-l iubeasca, asa cum isi doreste.

| Andreeush a răspuns:

Poate nu il iubesti cu adevarat daca el zice ca il tratezi cu indiferenta. Ar trebui sa te gandesti daca simti ceva pentru el si in cazul asta sa incerci sa iti schimbi comportamentul. Fii mai deschisa, spune-i ca il iubesti, alintal, arata-i ca este o persoana importanta in viata ta.

| OldSoul a răspuns:

Nu ai ce face.
Indiferenta e mai mult involuntar.
Pur si simplu nu esti indragostita de el, si de aici problema.
Bine, poate il placi, poate il iubesti, insa e clar ca ceva lasa de dorit la el, si de aici problema.
Daca ar fi diferit, special, cel mai probabil ai fi inebunita dupa el, si prin urmare nu numai ca nu ai mai fi indiferenta, ci dimpotriva, ai fi mult, mult mai implicata decat ai face-o in mod normal.

| Goete a răspuns:

Nu tu trebuie sa te schimbi. Cine te iubeste trebuie sa te acepte asa cum esti.