| Chmdgkzglzgjztjxhkx a întrebat:

Iubitul meu s-a despartit de mine acum cateva zile.
Acestuia ii place de o fata care il place inapoi.
Il vreau inapoi ce pot sa fac?

32 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca un bărbat atractiv sa aibă acces la mai multe este un beneficiu pentru specia umana, spune-i ca accepți și asa o relație cu el, stați amândouă cu el, nu e nimic ciudat în asta

| Chmdgkzglzgjztjxhkx explică (pentru RAY):

Nu ar accepta niciodata asta

| RAY a răspuns (pentru Chmdgkzglzgjztjxhkx):

Stiu,traim intr o societate limitata, ipocrita, suntem infideli cu toti dar ne prefacem a fii sfinti, eu ma referam biologic, poligamia exista, dar nu poti simti iubire pentru 2 persoane, noi barbati ne dam seama doar prea tarziu, apoi regretam, nu il baga in seama un timp, durerea pentru barbati ca fosta e cu cineva e mult mai puternica decat pentru o femeie, noi va consideram posesiuni

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, fiindca dragoste cu sila nu se poate face, iar daca el s-a intors la fost iubita, inseamna ca nu te-a iubit.

Ce poti face?
Inveti sa traiesti fara el si cum esti libera, incerci sa-ti faci alt iubit.

| Chmdgkzglzgjztjxhkx explică (pentru Violleta2022):

Nu este fosta iubita
Este o fata cu care vorbeste de cam vreo luna

| Violleta2022 a răspuns (pentru Chmdgkzglzgjztjxhkx):

Deci cu fata aia este deja de 1 luna de tzile si de tine s-a desapratit de numai acteva zile, asadar te-a inselat.
Ma rog, inseamna ca nu te-a iubit si nu a mai fost interesat sa piarda vremea inutil cu tine, d e aceea s-a mutat la alta.
Nu ai pierdut nimic fetita, doar un alt baiat neserios.
Bucura-te ca esti singura si poti sa-ti faci un nou prieten si sa te distrezi frumos vara asta, cu cineva care in final te place.

| Chmdgkzglzgjztjxhkx explică (pentru Violleta2022):

Nu m-a inselat
El este foarte...naiv daca pot spune asta
Cum i-a zis acea fatabca il place dupa ce s-a despartit de mine din cauza influentei prietenilor lui a inceput si lui sa ii placa de ea
Dar ei doi nu o sa fie impreuna
Cel putin nu urmatoarele luni, sunt doar prieteni

| Chmdgkzglzgjztjxhkx explică (pentru Violleta2022):

Nu erau impreuna de o luna si nu m-a inselat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Chmdgkzglzgjztjxhkx):

Odata ce este cu alta fata, ce nu intelegi ca nu te iubeste si nu are chef de tine?

| mihai69 a răspuns:

1. Vrăji (din păcate, nu funcționează);
2. O răpești pe vinovată și o ții ascunsă până fostul revine la tine, n lipsă de altceva. (Asta dacă nu cumva o să dea peste una și mai bună ca voi două. Sau descoperă că e bisexual și își trage un iubit).
3. Îl convingi că o relație în trei e benefică pentru toți cei implicați...
etc.

| Chmdgkzglzgjztjxhkx explică (pentru mihai69):

1 crede-ma incercasem inainte sa se desparta de minehappy
2 pot sa o rapesc da
3 nu o sa accepte niciodata asa ceva
Chiar daca eu as face Pana si asta ca sa il am inapoi

| ywar a răspuns:

Ce e omorat, omorat ramane.
Cauta fericirea in alta parte, nimic nu este pierdut. Sunteti mici si cruzi. Se-ntampla adesea la aceasta varsta. Nu puteti face nimic.

| Chmdgkzglzgjztjxhkx explică (pentru ywar):

Este o relatie de foarte mult timp si nu vreau sa il pierd

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Il ignori, si nu il bagi in seama, si fie se intoarce, fie detasarea asta, te va ajuta sa treci peste.
Am trecut acum cateva luni printr o despartire, dupa o relatie de 6 ani. Nu s-a intors inapoi, heh, dar am intalnit o alta fata cu adevarat speciala. Daca crezi ca suferi si iti e greu, oh girl, you have no idea what pain is.

| Chmdgkzglzgjztjxhkx explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Era singura pers cu care vb singura persoana pe care o aveam aproape
Singura persoana careia m-am deschis vreodata

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Chmdgkzglzgjztjxhkx):

Si vor mai fi persoane, in fata carora te vei deschide, in aceasta viata.E normal sa suferi din dragoste, dar dupa o luna ar trebui sa treci de socul initial, nu il mai urmari, pe social media, nu il suna, si nu il cauta. Daca te iubeste cu adevarat va veni la tine, daca nu, dragoste cu forta nu se poate. Stai linistita sunt o grada de alti barbati misto, trebuie doar sa le dai ocazia sa te cunoasca.Be safe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crimă perfecta, poți începe cu el laughing

| Chmdgkzglzgjztjxhkx explică (pentru anonim_4396):

Lui nu i-as face niciodata nimic
In schimb, pot incepe cu ea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chmdgkzglzgjztjxhkx):

Succes laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te merita, cauta unul mai bun ca el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea mai poți face altceva decât să accepți situația.

| Catalin77945 a răspuns:

Il lasi in pace iti vezi de viata si cauti pe cineva care te merita si nu se intoarce la chestii din trecut

| Chmdgkzglzgjztjxhkx explică (pentru Catalin77945):

Nu vreau sa il pierd m-am atasat de el si suntem impreuna de ceva timp
Si nu s-a intors in trecut, ea este noua in viata lui

| anonimuIl a răspuns (pentru Chmdgkzglzgjztjxhkx):

Dacă el te-a lăsat nu mai ai cum să îl faci să fie cu tine.

| Chmdgkzglzgjztjxhkx explică (pentru anonimuIl):

Inainte sa vorbeasca cu fata aceasta spusese sa il las putin ca e posibil sa ne impacam

| anonimuIl a răspuns (pentru Chmdgkzglzgjztjxhkx):

Te-a păcălit.

| RAY a răspuns (pentru anonimuIl):

Pana la 30 nu gandim matur

| pisica90 a răspuns:

Imi pare rau, nu mai poti sa faci nimic, decat sa te aduni si sa treci peste

| Chmdgkzglzgjztjxhkx explică (pentru pisica90):

Nu pot

| pisica90 a răspuns (pentru Chmdgkzglzgjztjxhkx):

Nu pot nu e niciodată un răspuns, daca tu crezi ca nu poti singura, consulta un psiholog, o sa te ajute, si nu il mai lua pe nu in brate!

| Drd1 a răspuns:

Sa-l lasi in pace