| CORIIArii a întrebat:

Iubitul meu sa schimbat..Suntem intr-o relație de 2 ani.desigur locuim împreună..Acum puțin timp am aflat ca ma înșelat..Și de aici începe tot bâlciul. Am început sa ne certam în fiecare zi... Când ieșim la cafea sta numai pe telefon și citește numai despre mașini.. ( e cam obsedat de masina lui)... decât sa vorbească cu mine ..prefera sa spună la alți străini probleme noastre...Și desigur dacă ma bag peste "afacerile" lui o ia razna. ..adică muncește intrun sat din apropiere... Unde desigur am fost înșelată..
Întrebarea mea acuma este...Ce as putea face sa fim ca înainte. Sau de ce se poarta așa.?

6 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Pai daca tu ai acceptat sa il ierti chiar daca te-a inselat si tot el este cel care se poarta urat cu tine, chiar nu te merita. El si-a dat seama ca poate sa te trateze cum vrea pentru ca nu te va pierde, din moment ce te-a inselat si tu ai acceptat, va face la fel, mai ales ca se poarta foarte indiferent cu tine. Este clar ca ceva ii lipseste sau nu il mai atragi, daca a ajuns sa te insele. Este greu sa o luati de la capat daca doar tu iti doresti asta. Vorbeste cu el si intreaba-l ce isi doreste de la relatia voastra, ce i-a lipsit de te-a inselat.Bafta si gandeste-te mai bine daca vrei sa iti continui viata cu el.

| Doub a răspuns:

Îţi bagi picioarele în relaţia asta, dăh. Ai fost înşelată...ce mai vrei? Fii conştientă că nu e în stare să lupte pentru o singură femeie. Tu nu mai faci nimic. Lasă-l pe el să facă ceva, iar dacă îi pare rău pentru ce ţi-a făcut, îi mai poţi acorda o şansă.

| ywar a răspuns:

Nimic nu se mai intoarce. Ia-o de la inceput cu altcineva, mergeti pe cai diferite - atat la propriu cat si la figurat.

| UnBroken2016 a răspuns:

Pentru ca e nesimtit de aia se poarta asa. Poate stie ca fetelor le place asta. Haios ca cei de genul fetele nu stiu cum sa il repare dar fug ca de dracu de aia care se poarta frumos cu ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca inainte? Adica sa ai impresia ca aveti relatia perfecta in timp ce el te insala? Nu ar trebui sa fie atat de greu, mai da-i timp. Cand vei afla pentru a cincea oara ca te-a inselat vei trece mult mai usor peste! Macar are masina misto! BMW?

| SorinelF86 a răspuns:

Ca inainte nu o sa mai fiti, ai putea sa-i spui ce ai pe suflet si ca te gandesti sa va despartiti, daca te iubeste va face ceva in privinta asta, daca nu va fi de acord sa va despartiti si asa scapi de stres, desigur vei suferi dar va trece, decat sa tragi de o relatie ce nu-si are viitor si pana la urma tot va despartiti