| IrinaIrinaIrina a întrebat:

Iubitul meu vrea sa facem dragoste, dar eu nu cred ca sunt inca pregatita pentru asta... el incearca sa ma convinga, credeti ca e ceva rau sa te dezvirginezi? O sa regret?

Răspuns Câştigător
| Secret5 a răspuns:

1. O sa regreți daca faci doar că așa vrea el!
2. Nu este rău dacă ai cel puțin 16 ani, CEL PUTIN!
3. Eu zic sa faci dragoste cu o persoana cu care ai stat mai mult de 1 an pentru a învăța cum este acea persoana!
4. Daca tu vrei și te simți pregătită să faci dragoste cu el, atunci faci, nu când îți spune iubitul tau, dacă nu mai poate aștepta până vei fi tu pregătită asta înseamnă că nu te iubește!

| IrinaIrinaIrina explică (pentru Secret5):

Am aproape 18 ani, suntem impreuna de 6 luni, el este mai mare avand 20 de ani.
Eu cred ca ma iubeste si imi demonstraza asta prin fapte. Eu cred ca ar trebui sa fiu vargina la nunta si el incearca sa imi explice ca e ceva normal in ziua de astazi sa nu fiu la nunta, el zice ca are nevoie sa faca dragoste pentru ca nu a facut de mult timp...

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru IrinaIrinaIrina):

Asta cu "virgina pana la nunta" este doar o mentalitate specifica comunistilor si crestinilor mai indoctrinati Nu cumva vrei sa ramai virgina pana la nunta doar de gura lumii?

| Plato a răspuns (pentru Secret5):

Daca puneai un 8 in loc de 6 era aproape perfect.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E ceva rau sa te dezvirginezi daca nu esti capabila sa suporti consecintele unui act sexual.

| mihai69 a răspuns:

Dacă îți pui aceste întrebări, răspunsul corect, cred eu, este că DA (la ambele întrebări).

| sofisis a răspuns:

Depinde cati ani ai. Si de principiu, sex nu faci decat atunci cand vrei TU. Nu cand considera X sau Y ca e momentul.

| Plato a răspuns:

Da, o sa regreti. Din moment ce incearca sa te convinga inseamna ca nu tine la tine si asteapta doar sa te foloseasca. Nu-l intereseaza ca tu nu vrei, il intereseaza doar ca vrea el. Deschide ochii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca problema e la mine, dar ma depășește de ce ai putea sa regreți asta.Ce anume poate fi de regretat? Cat despre faptul ca nu ești pregatita, depinde si ce vârsta ai, dar iar, nu prea văd cum ai putea sa te "pregătești".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce stai intr-o relatie daca tu nu vrei asta pânã la nuntã?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cum? Te casatoresti cu cineva cu care nu ai avut inainte o relatie? Explica-mi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Ce o mai fii si aia, degeaba te pui cu cineva intr-o asa zisa relatie doar sa nu stai singur. O relatie e când te potrivesti cu cineva si la mod de gândire si la inima si sexual. Intre ei doi e doar un atasament si prietenie, parerea mea. Si nu e vina nici lui, nici ei pur si simplu gândesc diferit.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa o luam pe bucati. Ai spus ca de ce intra intr-o relatie daca vrea sex doar dupa casatorie. Cum sa se casatoreasca daca nu are mai intai o relatie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Nu poate. dar conteazã si când, dupã 6 luni sau dupã 6 ani.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Ai 12 ani cumva?