| DeDeDeeaSweety a întrebat:

Iubitul meu vrea sa facem dragoste si cand sunt la menstruatie.
Si imi zice daca nu e ok normal sa facem oral sau anal. Nu vrea hand job, zice ca asta poate sa o faca si el.
Exista vreun mod de a il scuti de tensiunea sexuala in acele momente?

21 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti sa-i faci oral

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este igienic la menstruatie sa face ti sex, sa astepte si el ca doar are cap(pe umeri) si poate gîndii nu e animal sa faca din instinct, cît timp te tine menstruatia? O saptămînă nu? E, nu moare fara sex o saptămînă. Ce varsta ai? Multa sanatate.

| RAY a răspuns:

La menstra faci economie de lubrefiant si tu nu vrei, ce oameni risipitori de banii, ba da fa sex ca e ok

| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca iubitul tau te iubeste doar pentru sex.
Si tu-l mai tii pe langa tine?

| mihai69 a răspuns:

Și ce anume te oprește s-o faci?!? dacă pe el nu-l deranjează sângele, lasă-l!

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista alte metode de a face sex.

| Andreeush a răspuns:

Nu se poate abține cateva zile cât esti la menstruație?
Tu nu ai dreptul de a spune ceva, sau îl lași pe el să decidă tot?
A face sex la menstruație nu e igienic.

| NLS a răspuns:

Mai exista o varianta, DACA/CAND nu ai dureri mari.
Dry humping.

| ziftode a răspuns:

Propune-i BDSM dar mai ales numai FemDom (il legi de pat, picurat ceara, bice, etc.)
daca tot vobim pe sleau si tu arati asa de bine, ar trebui sa fie foarte special tipul daca te zbati sa nu il lasi nesatisfacut alea 2-3 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai si pomenesti de sex pe aici cand tu esti asa frumoasa. Bagi barbatii in boala. Nu mai posta nimic.

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

E doar frumoasa! Crezi ca poate mai mult de laba gastii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pãi si de ce nu-i faci oral?, poti sa-l lasi intre tâte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa nu ajunga acolo? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E mai fun sa se fereasca.laughing
Sau sa n-o atinga deloc, femdom, submisiva nu-i fain.

| Stropdeploaie a răspuns:

Scuza ma ca ti zic. dar prietenul tau nu are pic de respect pentru tine!

| Romanul86 a răspuns:

Exista vreun mod de a il scuti de tensiunea sexuala in acele momente?
Da, există!
Spune-i să facă mușchi și să nu mai mănânce mezeluri a căror carne conține hormoni de creștere care au fost date animalelor din care s-au făcut mezelurile și care îi cresc apetitul sexual.

| Ether a răspuns:

Citesc si ma mir cati copii de pe aici nu au habar de ce vorbesc si isi dau si ei cu parerea. A face sex in momentul menstruatiei tale tine doar de cat de dispus este partenerul tau sa vada menstruatia. Nu are nici un efect negativ asupra ta si nici asupra lui. Mai mult, in acea perioada esti mai sensibila si s-ar putea sa fie mai placut. Daca el spune cu convingere ca nu il deranjeaza, faceti sex si bucurati-va. p.s. afirmatiile legate de a fi neigienic e legat mai mult de credinta religioasa in care se spune ca femeia in perioada menstruatiei "e murdara", dar in realitate e ceva normal si daca nu il deranjeaza pe el, nu vad de ce te-ar deranja pe tine.

| Toteu78 a răspuns (pentru Ether):

Probabil că dacă în școli s ar face educație sexuală în loc de religia, nu ar mai fi atâta idioțenie și prostie în rândul adolescenților. Trist, dar adevărat să auzi că in România se fac 170 de avorturi pe zi. Nu prea are legătură cu subiectul, dar asta ca să confirm răspunsul tau.

| Bastanul2018 a răspuns:

Pai poti sa ii faci seara sau dimineata cand va bagati in pat, sa ii dai laba gen?

| DeDeDeeaSweety explică (pentru Bastanul2018):

A zis ca nu vrea ca cu mana poate sa isi faca si el.