| Georgiana0505 a întrebat:

L-am mintit destul de urat, ne-am despartit, dupa o saptamana in care nu am vorbit deloc, mi-a scris si ne-am impacat. A spus ca m-a iertat, dar e rece. Raspunde la ce intrebari vrea, raspundr sec, nu mai e asa interesat de mine. Am vorbit azi la telefon cu o prietena si m-a vazut. Pana acum ma intreba cu cine vorbesc, iar azi a zis ca e strict treaba mea. O sa ne vedem peste vreo 2 zile. Nu cred ca mai are rost...i-am spus ca o sa fac tot posibilul sa repar tot, dar nu pot daca el e asa. Nu pot sa trag de el. Ce sa fac? Avem 8 luni. Sa ii spun cand ne vedem ca vreau sa ne despartim?

Răspuns Câştigător
| Diiana232997 a răspuns:

Eu zic sa nu te pripesti, asteapta pana cand o sa va intalniti, sa vezi cum se comporta. Probabil i-ai ranit orgoliul si de-aia se comporta asa acum. Sunt de parere ca daca ti-a scris si te-a iertat tine la tine /nu vrea sa incheiati relatia. Daca chiar e important pentru tine, nu o sa renunti asa usor. Stiu ca e greu sa lupti cu o persoana rece, dar da-i ceva timp.Si daca vezi ca atitudinea lui nu se schimba vorbiti deschis, intreaba-l daca mai vrea ceva.

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ce relatie plictisitoare fara adrenalina, mai bine va despartiti sunteti tineri trebuie sa explorari cat mai multe cearsafuri

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varstă ai?

| h3r a răspuns:

El să vrea să te ierte, să poată, iar tu să-i demonstrezi că poate avea încredere în tine. Discută cu el...

| Suck a răspuns:

Are nevoie de timp sa treaca peste, uneori minciunile nu le putem ierta.

| e1xtz a răspuns:

Când spui iubitul, la profesorul tau te referi cred, nu?

Daca e asa, era cazul sa te desparti de mult, cam de când ti se spunea ca nuve cea mai potrivita relatie.

Poate acum!

| missme99 a răspuns:

Avand in vedere ca el iti e profesor, ca e mai mare decat tine cu 8 ani, ca nu aveti relatii sexuale si ARE DEJA O RELATIE DE 5 ANI....probabil ca ii esti draga dar motivul pentru care se poarta asa cu tine nu cred ca e minciuna ta. Cred ca in sinea lui e chinuit pentru ca stie ca nu e ok ce face cu tine si cumva iese toata chestia asta asa...prin raceala, prin distanta. Nu iti face procese de constiinta. Si oricum, oricat de urat l-ai fi mintit, avand in vedere cele expuse mai sus, nu prea are dreptul sa se ridice cu pretentii.
Nu ii spune ca vrei sa te desparti. Spune-i ca te asteptai ca el, fiind barbat in toata regula, sa stie sa joace corect si sa stie ca daca nu poate trece peste minciuna ta, era mai bine sa nu te intoarca din drum. Spune-i ca te-a dezamagit si ca nu te asteptai sa aiba reactii atat de adolescentine.

| Jrjfhdidhfgyfjfhfjdusbxjc a răspuns:

Nu face prostia să te despărți de el, crede mă și eu am fost mințit și un timp am fost super rece cu prietenă mea dar după am revenit la normal, chiar dacă n am uitat, am iertat! Pentru ca o iubesc enorm, am 14 ani, primele iubiri... Am 1 an și 7 luni cu această față pe care am iertat o odata. Mai dai timp prietenului tău!