| Nicollett a întrebat:

La cat timp ai voie sa întreții relații sexuale dupa operația de apendicita? Urgent

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba doctorul urgent, nu pe noi, ca el stie ce a operat acolo, de sex i ti arde? Stai sa te vindeci ce ai.

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar imediat dupa operatia de apendicita, in orice moment pot fi intretinute contacte sexuale cu conditia de a nu fi atinsa portiune din imediata apropiere a zonei lezate. Pot fi intretinute contacte sexuale efectuate prin penetrarea din spate, fiind recomandat asa numitul doggy-style, sau pozitia lingurii, adica spooning-ul, care presupune ca cei doi parteneri sa stea intinsi in pat pe o parte, timp in care barbatul o cuprinde de mijloc pe femeie si o penetreaza din spate fara sa-i atinga abdomenul. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Intreaba medicul chirurg care te-a operat.