| lexandra a întrebat:

La cat timp de la contactul sexual pot utiliza testul de sarcina Surecheck pentru a fi sigura ca am parte de un rezultat corect?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca sa fii sigura 99%, asteapta 21 de zile de la contactul sexual si fa-l din urina de dimineata. E adevarat ca daca esti insarcinata, testul se poate pozitiva si la 10-12 zile, dar nu e sigur. Am o colega care a facut un test la 18 zile de la conceptie si a fost negativ, iar peste trei zile a fost pozitiv. Acum are o fetita superba.

tundenana
| tundenana a răspuns:

De la 10 - 12 zile de la contactul sexual neprotejat... insa daca citesti cu atentie prospectul este precizat si acest fapt... insa de obicei se asteapta ciclul menstrual si daca intazie se poate face testul de sarcina... pentru un rezultat mai sigur fa testul la prima urina dimineata... e mai concentrata urina... insa la mine a functionat si in timpul zilei de fiecare data... o zi buna

tundenana
| tundenana a răspuns:

Http://www.surecheck.info/......aprosi.php
aici pe forum gasesti mai multe informatii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exemplu eu am folosit acest test de sarcina si mi-a iesit negativ si bineinteles deoarece stiam ca sunt gravida pentru ca aveam simptome si mi-am calculat si zilele de ovulatie si sa nimerit la exact mi-am mai luat inca 2 de la barza gold sa fiu sigura ca voi avea parte de un rezultat sigur si amandoua de la barza gold mi-au iesit pozitiv.de obicei cu barza gold la min patru zile de intirziere a ciclului iti arata si poti sa-l faci oricand in zi