| diana17032011 a întrebat:

La cat timp dupa ce am luat escapelle (pilula de a doua zi) pot avea un contact sexual protejat?

Răspuns Câştigător
| Lia09 a răspuns:

Mai asteapta si tu cateva zile, ca nu mori. Nu cred ca afecteaza cumva eficienta pastilei daca faci sex protejat, dar mai bine ar fi sa astepti cateva zile.

7 răspunsuri:
| axll a răspuns:

Nu are nicio treaba perioada de timp. poti sa faci sex in timp ce iei pastila, cu singura conditie sa nu te ineci cu ea. in rest, toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

De ce ai luat pilula de a doua zi? intrebare? ca sa faci sex neprotejat sau ce? spune sa intelegem

| diana17032011 explică (pentru Azµre):

NUU! am luat-o fiindca am facut neprotejat happy...

| Azµre a răspuns (pentru diana17032011):

Sa numai iei ca nu sunt bune pastilele de a 2 a daca ai luat acu cel putin 6 luni de zile numai iei o a doua pastila. de obicei dupa ce iei aceasta pastila de a 2 a in cateva zile iti va curge sange ca la menstruatie putin nu atat demult... si s-ar putea sa se deregleze ciclul. De ce nu te duci tu mai bine la un ginecolog sa-ti dea anticonceptionale? ca sa scapi de griji?

| diana17032011 explică (pentru Azµre):

Multumesc pentru sfat...chestile acestea le stiam deja, nu vreau sa iau alta pastla ca stiu ca nu sunt bune, am luat ieri in urma unui contact sexual neprotejat, eu vreau sa stiu altceva... cand pot sa am urmatorul contact sexual ( protejat ) ca sa nu afecteze eficienta pastilei

| Azµre a răspuns (pentru diana17032011):

Da nu afecteaza laughing puteai sa faci si atunci duap ce ai luat-o laughing