| APOSTOLVIVIANA a întrebat:

La cate saptamani se vede clar copilul la o ecografie abdominala?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La o ecografie facuta de ginecolog pentru identificarea sarcinii, de la 5 saptamani. La o ecografie abdominala oarecare, de la 7-8 saptamani.

Abh
| Abh a răspuns:

La 5-6 saptamani de sarcina.

| ElenaMaria a răspuns:

Vaiiiiii! Da esti culmea scuze ca iti spun.
Ce iti faci atatea griji mergi odata la un ginecolog sa vezi ce ai.
Eu is minora si am trecut prin situatia asta.Pentru ecografie nu trebuie sa fii insotita de parinti[+ca ai mei sunt plecati]. O ecografie costa 50 lei si nu dureaza mai mult de 2-3 minute.Iti da cu un gel pe burta se uita si gata. Du-te odata si nu mai astepta.Copilul la o ecografie abdominala se vede din saptamana a7a.