| Eli_7365 a întrebat:

La ce mare are ieșire Olanda? Doar la marea nordului?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La marea sărăcie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Exact. Olanda are iesire doar la Marea Nordului cu care se invecineaza in partea sa nord vestica.

| weirdfirefly00 a răspuns:

Voi astia care puneti intrebari de genul, de cat timp aveti net, ati auzit de Google? Cum va descurcati voi cu chestii in general in viata daca asta nu puteti deslusi? Poate sunt eu rau dar eu nu pot sa inteleg.

E un raspuns relativ serios. Putin sarcastic, dar serios.

| Eli_7365 explică:

Era o întrebare pentru ratați

| Eli_7365 explică:

Doar la marea nordului am scris și eu. Nu știi să citești sau ce boala?

| Lidiapup0812 a răspuns:

Da, decât la Marea Nordului

| suntserios a răspuns (pentru Lidiapup0812):

Poate DOAR la Marea Nordului... aia cu "decat" e formularea folosita de agramati.