| lovefireworks a întrebat:

La ce varsta ati inceput viata sexuala?big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu mi-am inceput viata sexuala, si parerea mea cu fetele care isi incep viata sexuala de la 13-15 ani nu sunt de acord,pentru ca eu cred ca va bateti joc de trupul vostru,organele genitale nici nu sunt dezvoltate, este opinia mea, nu trebuie nimeni sa ma asculte, dar stiti care mai este chestia ca voi credeti ca iubiti cu adevara iubitul cu care iti incepi viata sexuala, dar dupa aceea esti in dubii de ce ai facuto.Inca odata este opinia mea nu trebuie sa ma asculte nimeni, pentru ca vremurile sunt cum sunt

| Vix999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog spune-mi ca nu ai 23 de ani si ca 89 nu e anul nasterii tale happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vix999):

De ce? este vreo problema, fiecare cu gandirea si actiuniile lui.

| Vix999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gnadirea ta per total e una sanatoasa. 2 chestii doar :
1. Organele sexuale sunt in plina functionare din momentul in care iti vine prima data ciclul.
2. Teapa cu iubirea tio poti lua si la 13-15 ani ...si la 18-20 de ani si chiar si mai incolo. Nu asta e motivatia. Motivatia e ca la 15 ani psihicul tau nu este capabil sa proceseze actiunile sexuale si consecintele lor. La 18+ ani deja nu mai iei chiar asa in tragic o despartire si gandesti mult mai matur. Psihic iti creaza mult mai putine traume. De asemenea esti capabila sa pricepi toate consecintele, stii sa te feresti de sarcini sau boli etc.
Pe de alta parte nu trebuie nici sa astepti o caruta de ani. happy Devine din ce in ce mai dificil si incepi sa ai traume pe partea cealalta. Sper ca tu sa iti gasesti un om care chiar sa aprecieze ca tu inca ai de oferit ceva asa special.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vix999):

Te intelg perfect, dar chestiia este ca si eu tot ceea ce gandesti tu gandesc si eu si stiu ca organele sexuale sunt functionale de la primul ciclul, dar esti mult mai frageda decat ca la 18 ani sau 17 ani, corect

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vix999):

Si inca ceva, oricum sa stii ca te apreciez ca ai vorbit foarte bine si scurt si la oboect, imi place.

11 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Nu am inceput o big grin:*

| Larisssaa a răspuns:

Normal este sa o incepi la +16.
Dar o incepi la cat vrei tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Nelamuritul a răspuns:

Eu nu miai inceputohappy, astept momentu potrivit.

| Or1Ginal a răspuns:

13 jumate cam asa big grin

| geoox13 a răspuns:

La am 15 ani si sincer ma tenteaza.dar nu stiu ce sa spun. Eu spun sa mai astepti