| lavynika a întrebat:

La ce varsta v-ati inceput viata sexuala? Regretati vr-un moment ca ati facut acest pas atunci? Daca da de ce?

Răspuns Câştigător
identitate
| identitate a răspuns:

La 20.Nu regret, mai ales ca raspund, nu pun intrebari la "dragoste si sex" pe TPU...winking
Nu conteaza cat de repede incepi, conteaza cum o faci.Pana la 17-18 (hai 16. 5 in cazul celor care se maturizeaza mai repede) ar fi bine nici sa nu va ganditi.
Daca esti "bebe", nu ai cum sa faci bine si, mai grav, INVETI SA FACI PROST!big grin...si e foarte greu de remediat situatia!winking

8 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

@deya,
rolling on the floor
Pareri comuniste?! Nu am spus sa inceapa la 20 ca mine, daca citesti cu atentie o sa vezi ca am dat cu totul alta varsta si am vorbit de MATURITATE intai de toate, nu de varsta.
Eu nu-mi stabilisem un barem, era vorba de cu totul altceva (pregatit eram cu mult timp inainte), mai exact nu vroiam sa o fac cu oricine, fara sa stiu de ce ea si nu alta, dar asa s-a intamplat pana la urma...happy
Superficial(a) si imatur(a) poti sa fii si la 40 de ani, e adevarat, unii/unele chiar mor asa...
Iti place sau nu, nu poti sa separi maturitatea de varsta, cel putin pana la 18 ani. Unii/unele nu se maturizeaza niciodata, DAR cei/cele care se maturizeaza mai repede sunt DOAR EXCEPTII, nu reprezinta regula!

Oi fi comunist daca zici, dar tu ce crezi, esti/erai pregatita, avand in vedere ce intrebari pui?! Cu schimbarea de look pentru a trece peste raceala relatiei tale si pentru a-ti innebuni din nou prietenul... faptul ca ala face ce vrea cu tine, isi pune poze cu altele si nu cu tine?! Esti matura, esti responsabila, stii sa faci sex?! Ma indoiesc!tongue Superficiala oricum esti!tongue

Democratia nu inseamna libertatea de a face orice tampenie... e cu totul altceva!
Sa nu mai vorbim de riscul de cancer de col uterin asumat inutil pentru cateva clipe de placere (daca exista asa ceva), de sarcini nedorite, de "n" chinuri fizice si psihice (chiar traume ce raman pe viata) etc., etc., etc., toate datorate lipsei de maturitate si de informatii.

Si nu va luati dupa toti mincinosii/mincinoasele care pretind ca au facut sex si stiu multe.Au mai citit si ei pe ici pe colo si mai stiu cate ceva.Bravura insa e prezenta si e o TAMPENIE! Din cauza bravurii unora, altii mai naivi fac greselile vietii lor la asemenea varste.
Faci sex pentru ca "e la moda"(dar repet, cei mai multi doar pretind si chiar daca au facut EXAGEREAZA ENORM, atat "performantele" cat si orice altceva) desi nu ai habar "cu ce se mananca" si nu esti deloc pregatit(a)?! Nu esti smecher(a)...ESTI FRAIER(A)!
Daca faci sex (bagi si scoti) nu devii barbat/femeie, ai nevoie de cu totul altceva pentru asemenea "titluri". Informatii, maturitate si responsabilitate intai de toate!

| nobody_9468 a răspuns:

Si daca n-am inceput'o?
batting eyelashes

Bafta.

| irina20 a răspuns:

La 16 ani.Nu regret pentru ca si azi ne iubim la fel de multbig grin

| 2696 a răspuns:

Eu nu va spun daca da sau nu insa poti sa ti-o incepi si la 20 de ani si intr-un mod superficial...nu conteaza la ce varsta ti-o incepi ci cat de mult esti pregatit, cum te protejezi, cum e partenerul etc...lasati parerile astea comuniste cu varstawinking

| 2696 a răspuns:

Identitate - nu ma refeream la tine si nici nu ai dreptul tu sa ma critici daca nu ma cunosti

| buzedulci a răspuns:

La aproape 18.regret amarnic.pentru ca la cateva luni am ramas inarcinata si m-am maritat cu acel "barbat". ca sa pot sa divortez dupa 2 ani!

| secret_2443 a răspuns:

La 16 ani si cam regret pentru ca nu a fost baiatu potrivit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 23 dupa casatorie si imi pare foarte bine ca am asteptat pana atunci.Si sotul meu la fel, la 24. E ceva fantastic sa fie cava doar al nostru, fara amintiri cu altii, altele, sa te simti bine si inainte si dupa. Am asteptat pana atunci ca si Dumnezeu sa se bucure de placerea noastra.