| forever4u a întrebat:

La ce varsta v-ati indragostit prima oara, si cum a fost? big grin

Răspuns Câştigător
| Addaa1998 a răspuns:

La 12 ani si a fost asa de ciudat, am plutit in aer, m-am simtit ca o alta persoana, e greu de explicat, dar te simti ca in al noualea cer.

45 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In clasa 4 a s a intamplat prima data sa ma indragostesc

| FucktheSystem a răspuns:

15 aproape 16 și nu cum a fost e întrebarea ci cum e, și e bine.

| PlayWithMe a răspuns:

La 13 ani, dar nu a fost asa frumos, era prea inchisa la minte fata, mi-a placut doar fizic.Bafta

| Noname1465 a răspuns:

Primadata cand m-am indragostit aveam 14 ani, am stat 3 ani impreunasad.Nu a fost tocmai binesad

| Azµre a răspuns:

La 20 de ani. Până atunci nu a fost dragoste, a fost atracție și sex.

| forever4u explică (pentru Azµre):

Cum ti-ai dat seama ca nu era dragoste ci doar atractie si sex? Adica eu stiu ca poti si la 14-15-16-17-18 ani sa te indragostesti, cum ai facut diferenta dintre dragoste si atractie?

| Azµre a răspuns (pentru forever4u):

Ca să iubești o persoană nu e de ajuns să o vezi și sau să vorbești cu ea câteva zile, ci înseamnă mai mult de atât să petreci timpul împreună să trăiești cu acea persoană zi de zi, e cu totul altceva. la 13-14-15 ani nici nu mă interesau fetele eram cu altele preocupat, după 16 ani, am avut prietene dar relațiile mele au fost bazate pe sex din ambele puncte de vedere atât punctul meu cât și al partenerei. Abia când am ajuns la 20 de ani am realizat, că trebuie să pun piciorul în prag. Persoana pe care am cunoscut-o nu m-a atras din absolut niciun punct de vedere, decât atunci când m-am întâlnit pentru prima dată cu ea, și am fost amandoi tăcuți la prima vedere, eu mă uitam la ea ea la mine nu știam ce să spunem, și pot spune că da aia a fost dragoste la prima vedere din partea ambilor!
Una e atracția când vrei să stai cu o tipă că e frumoasă sau că mama ce aș arde-o și una e să ajungi să te îndrăgostești de cineva.
E o mare diferență.

| forever4u explică (pentru Azµre):

Multumesc pentru raspuns. big grin :*

| Azµre a răspuns (pentru forever4u):

Nu ai pentru ce, dar tu la ce vârstă consideri că te-ai îndrăgostit? și ce vârstă ai acum?

| forever4u explică (pentru Azµre):

Sincer,am 14 ani si nu stiu eu.zic ca sunt indragostita deja fiindca am o gramada de motive pentru care sa iti zic de ce tin la baiatul acela dar banuiesc ca dupa ce mi-ai explicat tu mai sus cred ca e doar atractie, si mai facut sa realizez unele chestii...big grin

| Azµre a răspuns (pentru forever4u):

Îți zic sincer, absolut orice relație pe care o să o ai cu cineva, atâta timp cât nu o să trăiești cu acel cineva zi de zi și aici mă refer 24 din 24 nu ai cum să te îndrăgostești cu adevărat, îți zic și de ce. Una e să te vezi cu băiatul la un suc la o plimbare poate și sex din când în când să zicem, și una este să stai zi de zi cu el, să împarți un pat, o baie, să împarți puținul pe care îl ai, mancare, bani, probleme, și așa mai departe, și alta e să te vezi cu el doar la un suc.
Și atunci ai să vezi că sunt alte sentimente, alte emoții.
La vârste fragede și la aceste relații care vă înșelați mereu că vă iubiți apar tot felul de probleme, discuții, despărțiri, împăcări, chiar și înșelări... nu e dragostea aceea pe care o crezi că ar fi cu adevărat.
Același lucru pot să zic și despre tâmpenia cum că primul bărbat din viață nu se uită. E o prostie, fiecare bărbat pe care îl vei avea este unic, fiecare este de neuitat. Nu te poți linita doar la unul singur.

| forever4u explică (pentru Azµre):

Deci imi place enorm cum gandesti, se vede ca esti trecut prin viata si stii multestraight face Cati ani ai?

| Wehes a răspuns (pentru forever4u):

Trecut prin viata nu cred ca sunt, dar invat din greseli big grin
17 ani am acum.

| forever4u explică (pentru Wehes):

Multi inainte :*

| Azµre a răspuns (pentru forever4u):

24 de ani happy scumpo, și îți spun din propria experiență, toate celelalte relații care le-am avut nu au ținut datorită acelui aspect, și anume de a fi zi de zi cu persoana iubită. Au avut la bază plimbatul și sexul, nimic mai mult.
Acum eu am o relație de 4 ani de zile de la vârsta de 20 de ani, la 22 de ani ne-am mutat împreună, deci stăm împreună de 2 ani happy și este minunat să poți avea pe cineva lângă tine pe care să te poți baza. Și tot odată încrederea, sinceritatea, respectul și înțelegerea sunt bazele cheie ale unei relații.
Nu zic că nu-mi fug ochii după alte fete, îmi fug ca oricărui bărbat, dar nu aș putea înșela persoana pe care o iubesc nu am făcut niciodată acest lucru. Ar fi imoral + că nici nu m-aș vedea să fac sex cu altcineva atâta timp cât sunt într-o relație.

| forever4u explică (pentru Azµre):

Multi inainte si sper sa fiti impreuna si mai multi ani big grin Dar daca tot ai experieta cred ca imi permit sa iti cer un sfat si anume: cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el, si te rog nu-mi spune "fa-ti alt iubit", ca nu vreau... vreau doar sa nu ma mai gandesc la el, sa nu mai fiu agitata cand il vad si sa nu mai plang din cand in cand din cauza lui.....cum as putea sa trec peste asta?

| Azµre a răspuns (pentru forever4u):

Uite hai că îți las un mesaj pe privat și discutăm să-mi poți da și niște detalii să știu despre ce e vorba, asta dacă e ok cu tine?

| forever4u explică (pentru Azµre):

Ok.

| Wehes a răspuns:

Prima prietena a fost pe la 12 ani dar nu pot spune ca a fost dragoste. a fost mai mult in dorinta de cunoastere si la cererea prietenilor. Mare greseala sa iti faci un prieten/prietena doar ca sa dai bine in ochii altora.
Am fost cu adevarat indragostit cam pe la 16 ani, dar nu a durat mult. Bafta happy

| forever4u explică (pentru Wehes):

Imi poti spune cat timp a tinut relatia?

| Wehes a răspuns (pentru forever4u):

Pai, ne-am cunoscut prin prieteni comuni si la inceput comunicam si ne intelegeam, un timp mai lung eram prieteni foarte buni.
Relatia a durat cam 6 luni.
Cauza despartirii a fost Gelozia, nu puteam face o poza cu o ''amica'', fata..ca deja ea, interpreta gresit.
Oricum, nu regret nici 1 zi din alea 6 luni, a fost frumos.
Aventuri gasesti peste tot cu oricine, dar o relatie de lunga durata mai greu. big grin

| forever4u explică (pentru Wehes):

Mda e adevarat ce zici...si ai mai tinut legatura cu ea dupa ce v-ati despartit?

| Wehes a răspuns (pentru forever4u):

Pai, dupa fiecare despartire ''suferi'' fiecare in felul lui. 2 saptamani dupa despartire nu am mai tinut legatura dar apoi ne-am intalnit ''din greseala'' la o cafenea si am inceput sa vorbim dupa alea 2 saptamani si acum am ramas prieteni happy

| forever4u explică (pentru Wehes):

E bine.big grin

| Violente a răspuns:

Eram clasa a 5a, o urmăream de mult. Aflasem ca si ei ii place de mine de la o colega de clasa pana am prins-o pe hol si am intrebat-o "vrei sa fii cu mine?" si a raspuns bineinteles, da big grin, am pupat-o rusinos pe buze si am fugit cat m-au tinut piciaorele laughing. In zilele astea nu se mai intreaba, se trece direct la sex.

| forever4u explică (pentru Violente):

Si dupa aia banuiesc ca ati fost impreuna un timpbig grin..Cat timp?

| Violente a răspuns (pentru forever4u):

2 ani blushing.

| forever4u explică (pentru Violente):

Ce marfabig grin si cum ai facut sa va tina relatia atat? nu v-ati certat deloc sau?

| Violente a răspuns (pentru forever4u):

Cum sa nu ne certam deloc, ca in orice relatie de cuplu sunt certuri banale/nesemnificative aproape in fiecare zi si contraziceri. Mai ales ca eram la prima relatia fara pic de experienta, timizi. Dar am tinut-o si nu am regretat nimic big grin

| forever4u explică (pentru Violente):

E bine big grin

| Changes a răspuns:

La mine se pare că se întâmplă la 18 ani.Acum simt şi eu cu adevărat "fluturi în stomac".

| Teemo98 a răspuns:

La 14 ani cu adevarat si a fost SUPER!

| anamariaiancu a răspuns:

La 11 ani Eram clasa a-5-a acum is a-6-a si tot atunci am avut si primul iubit! laughing happy

| LolitaHaze a răspuns:

La 12 ani.winking
A fost super drăguț happy

| AnonymousV a răspuns:

Nu stiu ce-i asta, nu mi s-a intimplat inca niciodata...

| Rockafellas a răspuns:

Buna. Eram clasa a 5 a cand m-am indragostit prima oara, a fost prima si ultima oara cand am fost refuzat de o fata. laughing

| rrroxy a răspuns:

La 17 ani si a fost minunat dar din pacate s-a sfarsit la 21 si prima dragoste nu o uiti niciodata asta e clar...

| Acnalogiadt a răspuns:

Mai ești viu?

| InimaRănită a răspuns:

Prima data m-am indragostit la 14 ani jumate, a fost superb dar prea de scurta durata laughing

| NewByePeCs a răspuns:

Aveam si eu o IUBITA in clasa 1 dar nu m-a placut, dar m-a placut intr-a 4. laughing

| xXxDeeaDeeaxXx a răspuns:

10 ani big grin...de un fost coleg deci eram moarta dupa el...cand vorbea cu mine deci pur si simplu nu puteam sa scot un cuvant ma refer nu ca nu aveam voie aveam voie sa vb cu el doar ca aveam emotii big grinD

| Alison95000 a răspuns:

La 13 ani. A fost foarte frumos. si toata ziua ma uitam dupa acel baiat, dar din pacate el nu a aflat nici in ziua de azi... Dar ai o senzatie cidata rauu

| RaLuCa542 a răspuns:

Eu la 10 ani de un baiat si nu stiam ce sa fac imi venea sa zbor, ma simteam ca Cupidonlaughing

| Susu_Sweetyy_1998 a răspuns:

Pai prima data m-am indragostit la 12 ani si ce simteam eu este de neexplicat...iar relatia noastra a tinut 8 luni dupa ne-am despartit ca avea pe altcineva si eu tot la fel... dar nu regret niciodata acele momente petrecute cu el. :X si acum inca il plac dar asta este soarta.happy