| LanguageMaster a întrebat:

La facultate cum pot să-mi fac o prietenă?
Cu ce sfaturi mă puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

In cluburi iti faci prietene pentru o noapte...la biblioteca, la cursuri, in parc, workshopuri etc.
Daca stai in casa sigur nu iti faci prieteni.
Iesi! Distreazate! Bucura-te de viata de student! Fa toate nebuniile ce iti trec prin cap!

11 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Nu exista nici-un sfat special,trebuie sa stai de vorba cu fetele, sa te comporti natural, sa nu te prefaci, sa fi tu insuti, fi natural si mai ales sa ai incredere in propriile forte.

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa dai dovada demai multa maturitate. Probabil ca ar fi mai mult decat suficienta o astfel de schimbare in comportamentul si atitudinea ta. happy

| LanguageMaster explică (pentru corbulalbrosu):

Cum pot da dovadă de maturitate?

| danutzu96 a răspuns:

Ce an esti?

| LanguageMaster explică (pentru danutzu96):

Anul 1

| danutzu96 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Cam devreme. Mai asteapta si tu pana in anul 2 -3...

| LanguageMaster explică (pentru danutzu96):

De ce anul 2 sau 3?

| danutzu96 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Din discutiile auzite intre fetele de anul 1, ele nu ii prefera pe cei de varsta lor considerandu-i "prea mici" (bineinteles asta nu e o regula). In anul 1 de abia te acomodezi cu facultatea, examene etc. De aceea iti recomand din anul 2.

| LanguageMaster explică (pentru danutzu96):

Există fete din anul 1 care preferă băieți de anul 1?

| danutzu96 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Exista,dar cam rar.