| anonim_4396 a întrebat:

La farmacie se gasesc prezervative la bucata?
Cam cat este unul?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, prezervativele se dau la pachet, nu la bucata.
Oricum, nu este indicat sa cumepri 1 singur prezervativ, pentru ca sunt situatii cand se rup sau se pun ep dos, se murdaresc si atunci nu poti alerga cu chilotii in vine la farmacie, sa cumperi alt prezervativ.

| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei prezervativele se vand la cutie/pachet de 3, 6 sau 10/12 buc. Dar se pot cumpara si la bucata pretul fiind cuprins intre 0, 8 lei/marca maiputin cunoscuta si pana la 9 sau 10 lei/buc la anumite sortimente Durex. (Ultra Thin, Select, etc.)

| LoveSleep a răspuns:

Scump, nici nu are rost să întrebi.

| christall a răspuns:

Da, se gasesc chiar si la chioscuri, vreo 3 lei. Ce gasesti la magazinele mari gasesti si la cele mici. Trebuie sa fii atent doar ce marime iei, sa fie potrivita, sa se muleze.

| M7Seven a răspuns:

La bucata nu o sa gasesti la farmacii sau magazine mari. Poti incerca pe la magazinele de cartier dar nu cred ca se gasesc de calitate buna.Mai bine iei un pachet si ai mai mult timp