| anonim_4396 a întrebat:

La inceputul luni februarie am cunoscut o fata de care am inceput sa o plac. Ne-am vazut des, intre timp ea mi-a spus ca are de definitivat socotelile cu fost ei prieten. Ne vedeam in weekend, vorbeam multe. Ne-am vazut de 1 martie, ea a fost ffffffffff fericita de cadoul facut. Undeva pe 19 sau 20 martie am vrut sa ne vedem, ea stabilise o ora, dar inainte cu 30 min de ora intalnrii ma suna si imi zice ca nu ne mai putem vedea, deoarece nu se simte bine si ca a avut o discutie ffffffffff suparatoare la telefon cu fostul ei prieten care a indispus-o rau de tot. A doua zi imi spune ca s-a impacat cu fost ei prieten pe motiv ca a insistat mult in ultima vreme si ca s-a hotarat sa ii mai dea o sansa. Intre timp a nceput sa imi placa de ea, ne vedeam, imi rapunde la mesaje, iar cand ne vedem ma intreaba de multe lucruri, inclusiv de familia mea, ma priveste fix inochi, imi vorbeste exact ca in cuplu. Ma intreaba daca am mai avut intalnri de pe tinder (pe tinder am cunoscut-o), eu o vad ca intra des pe tinder. Mentionez ca munceste foarte mult si banuiesc ca s-a impacat cu fostul intr-un moment de neliniste, ea imi rapunde la tel si mesaje in continuare. Sarbatorile le face cu parintii ei, si nu am auzit prea mult sa vb de prietenul ei. Credeti ca mai exista vreo sansa

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Tu poți spera în continuare; eu unul nu cred în astfel de „cunoștințe".

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred sad

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa o lasi cu prietenul ei pentru ca pe tine nu te iubeste ca pe fostul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii ce e disperarea? Disperarea e atunci cand o fata te priveste in timpul unei conversatii si tu sa interpretezi ca-ti vorbeste ca si cum ati fi un cuplu!

Ea s-a impacat cu ala pentru ca e mai bun, nu pentru ca a insistat. Nu te implici in relatii cu cineva pe care nu ti-l doresti, oricat ar insista. Stie ce sa-i spuna, ce sa-i ofere sau ce sa-i faca pentru a se intoarce la el. Cu el e un cuplu, tu esti a cincea roata de care se foloseste atunci cand nu o baga ala in seama. Nu mai visa cai verzi pe pereti, cauta-ti barbatia oriunde ai fi pierdut-o si las-o pe ea sa stea cu ala pe care nu il sufera si cu care incheie socotelile o data la doua zile. Pentru ca altfel el va fi intotdeauna pe primul loc si tu vei fi cel care linge de pe jos si mananca firimituri.

| AlGeo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se stie. Inainte de a se impaca au avut multe certuri si dicutii dure la telefon

| Tanase_Diana_1992 a răspuns:

De ce nu incerci? ai ceva de pierdut? spune-i ca o placi. poate asta asteapta.