| anonim_4396 a întrebat:

La masturbare nivelul de testosteron creste la barbati? E la fel si la femei? Sau la femei creste nivelul de estrogen?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

La barbati creste putin (dar nu cat ar creste daca ai face sex cu altcineva) dar revine la normal destul de rapid dupa.

La femei nivelul de testosteron creste putin insa revine rapid la normal si este foare benefic pentru ca ajuta la intarirea oaselor/muschilor, insa procesul este in mare masura benefic pentru ca ajuta cu durerile de cap, crampe menstruale si na, provoaca o stare generala de bine datorita endorfinelor eliberate.

| anonim_4396 explică (pentru RoCkKiD):

Iar la femei acest nivel ridicat de testosteron nu este transformat in estrogen?

| RoCkKiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Hormonii nu-s potiuni magice care se transforma, fiecare are structura lui chimica specifica perfecta pentru a interactiona cu receptorul specific.

Răspuns utilizator avertizat
| mitzok a răspuns:

Eu stiam ca scade la orgasm.