| anonim_4396 a întrebat:

La mine e cam complicat, imi place de un baiat care e cu 1 an si jumate mai mare ca mine.Un coleg de-al meu i-a spus ca-l plac si el cind ma vedea imi zimbea.Intr-o zi eu cu prietenii eram in parc (era iarna)si ne bateam cu bulgari de zapada,si el cu prietenul lui neau vazut si au venit la noi si am inceput sa ne batem cu ei si la un moment dat el a fugit si eu am alergat dupa el si am vorbit un pic despre el(gen:cind e ziua lui de nastere, etc.) si apoi neam intors inapoi si prietenii mei iau spus ceva lucruri neplacute despre mine si el ma credea,, nebuna" si pe urma am plecat.In zilele urmatoare la scoala de cite ori ma vedea ridea de mine si eu nu stiu ce sa fac?! Doar ca imi place foarte mult de el,ii stiu pe de rost orarul de la scoala,ziua de nastere,banca in care sta in clasa, profesorii care il invata, etc.si el e dupa clase cu doi ani mai mare ca mine.Ce sa fac ca sa ma placa?! Ii pregatescun cadou de sf. valentin, apropo.Dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| Roxx123 a răspuns:

Hey! Am o solutie pentru tine!
Incearca sa stai de vorba cu el decat cu ceilalti! Invinge-ti timiditatea pentru ca vei avea mai mult de castigat!
Intra in vorba cu el si spune-i cum esti tu intr-adevar si ca colegii tai nu stiu nimic adevarat despre tine. Explica-i cum sta treaba, arata-i ca esti matura si ca nu iti este rusine sa spui cine esti!
Si da, ideea e buna cu cadoul acela...deci ti-am spus, vorbeste cu el!
Gseste un subiect bun pentru a vorbii i apoi explica-i si fii sincera si indrazneata! o sa vezi ca o sa iasa bine asa!
Succes!:*

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi-ti de viata nu e timp de gagici la varsta ta.

| mona a răspuns:

Uita-l,nu ar trebui sa iti placa de cineva care rade de tine

| AnnY98 a răspuns:

Uite ar trebui sa te lasi de toate ideiile..adik frt nu e primul, dar nici ultimulraised eyebrows..shi nah daca se rade de tine si iti da cu jet.ii nessimntit..adik uh il placi si el se rade de tine. daca nu vrei sa te lasi atuncea date bine pe langa el..adik sa incepi sa te bagi in vb cu el sa nu vada k esti ''NEBUNA''tongue..incearca sa fi uh insuti pe langa elwinking
BAFTA

| neutrino a răspuns:

Sf. Valentin este ziua indragostitilor, nu a unei indragostite. Tie iti place de el, chiar ai facut prostia sa nu-ti tii gura, si el acum se poate juca cu tine. Daca era interesat de tine pentru o eventuala relatie, fii sigura ca te-ar fi invitat macar la un suc. Dar tu poti sa speri linistita, cine stie...

| Ycu a răspuns:

Nu e vorba de varsta, e doar vorba ca este un tip de doi bani, daca asculta parerea lumii din jur, pentru ca lumea e invidioasa si niciodata nu va fi toata lumea de acord cu "prietenele" lui. Eu zic sa il eviti nu iti recomand sa ii faci cadou de sf.valentin pentru ca dupa aia va crede ca esti disperata si va rade de tine, impreuna cu ciudatii lui de prieteni. Cauta un baiat mai linistit care stie sa aprecieze eforturile tale. Cheers.

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

La varsta ta...ar trebui sa ramai doar cu placutu, inca esti mica happy... mai asteapta si tu happy vezi-ti de scoala si de note big grin

| ihtm a răspuns (pentru DaNyHoOp3r2013):

Sunt cea mai buna din clasa de 5 ani nu ma lua tu pe mine cu,, vezi-ti de scoala si de note''

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns (pentru ihtm):

rolling on the floor) bine ma indragostestete stai in limba dupa el bagate cu el, si la varsta ta dupa cand te paraseste aud ca sa mai sinucis un copil, de ce? pentru ca era de varsta mica si nu gandeste ce face straight face.