| anonim_4396 a întrebat:

La primul act sexual trebuie sa folosesti prezervativul?
multumesc anticipat! big grin happy

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Nu te lua dupa cutare sau cutare, care-ti spune ca a facut-o neprotejat si nu s-a intamplat nimic. E posibil ca fetele respective sa aiba probleme de fertilitate si sa ramana mai greu. Tu in schimb, s-ar putea sa ai ghinion. Foloseste prezervativul.

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si la primul, si la urmatorul, adica sexul se face intotdeauna protejat. Atunci cand doresti sa ramai gravida, il rogi sa-si scoata prezervativul.

| Fatamuntilor a răspuns:

INTOTDEAUNA! Mai ales la primul act pentru ca nu cunoasti parterul foarte bine!
In cazul in care doriti un bebe evident fara!

| dayanutza a răspuns (pentru neutrino):

O prietena mi-a spus ca la primul... nu e bine sa folosesti prezervativul... ea nu s-a protejat. si mi-a recomandat sa fac la fel. ea de ca nu a ramas gravida?

| dayanutza a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nuuuu dorim bebe... categoric nu

| Fatamuntilor a răspuns (pentru dayanutza):

NU crede in tot ce spune prietena ta! PLUS ca prietena poate nu a auzit de bolise cu trasmise sexuala!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru dayanutza):

Foloseste-l! e mult mai usor si sigur!

| neutrino a răspuns (pentru dayanutza):

Fiecare cu norocul lui. Tu te poti baza pe norocul tau?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru dayanutza):

Nu a ramas pentru ca a avut noroc. folostes MEREU prezervativul daca nu exista alta metoda de contraceptie. Si nu te mai lua dupa ce a spus prietena nu stiu care, ca nu ea ramane insarcinata daca tu faci sex neprotejat

| dayanutza a răspuns (pentru suntserios):

Multumesc pentru sfat. cu sigurata o sa ma protejez

| iuly92 a răspuns:

Protejeaza-te mereu.Nu se stie niciodata!

| ZambetDeGheata a răspuns:

Daca vrei sa ramai insarcinata nu folosi prezervativul. Daca nu vrei un copil foloseste-l cu toata increderea