| alexalx1234 a întrebat:

Le-am spus parintilor ca ma place o fata de 18 ani chiar daca eu am 16 si ei imi tot spun ca nu e normal si e rusinos ca baiatul sa fie mai mic decat fata. Voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| тecнιннιlα a răspuns:

happy La 18 ani am cunoscut de 16 ani si peste putin timp am incercat sa fim un cuplu.
Au trecut 4 ani de atunci, acel baiat e sotul meu happy.
Ni s-a spus si noua acelasi lucru dar ne iubim si parerea lor nu a mai contat.
Uneori conteaza din cauza minor-major sau din cauza mentalitatii, fiind mai mic/mare va gandi diferit.
Dar de multe ori acestea sunt scuze sau nu se intampla mereu.
Daca o iubesti, te iubeste atunci luptati pentru relatie si nu bagati in seama vorbele.
Daca nu se poate, nu se poate, dar nu renunta daca iti place de ea tongue.
Succes ^_^.

| Crash94 a răspuns:

La vârsta pe care o aveți voi, putem spune că ar fi puțin ciudat la început, atât pentru voi, cât și pentru cei din jur, însă, cu înaintarea în vârstă, diferența dintre voi va fi prea puțin vizibilă. La urma urmei, așa cum se spune, contează sentimentele voastre și nu vârsta.

| Violleta2022 a răspuns:

Degeaba iti plaec tie una de 18 ani, daca ea nu-i interesata de tine!
Se cunoaste faptul ca, fetele in perioada adolescentei se dezvolta mult mai repede decat baietii si ca atare, sunt interesate de baieti mai mari sau de var sta lor, dar nu mai mici.
Deci, ca-ti place tie de una mai mare, nu ai decat sa visezi la ea, ca nu se va intampla sa se uite la tine.
Cat priveste diferenta vizibila dintre cu pusti de 16 ani si o fata dezvoltata de 18 ani, este jenant intr-adevar.
Dupa 20 de ani, cand diferenta nu va mai fii vizibila, ma refer la dezvoltarea completa atat fizica cat si mentala, se poate o relatie, dar acum, nu cred.

| SG1995 a răspuns:

Părinți tăi au concepți puțin învechite, nu e nimic rușinos în asta, eu de exemplu sunt atras de tipe mai în vârstă, desigur nu prea în vârstă.