| xBELLAx a întrebat:

Le considerati pe fetele care practica sexul oral usuratice? Am auzit ca oricine face asta odata si odata, e adevarat?

14 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Sex oral nu e numai la curve.Si zic eu ca toate zic la inceput..vai eu nu fac asta.Pentru ca si eu zic asta laughing. Dar e altceva sa faci un 69 de exemplu..sa ii faci lui si el tie pentru ca e un gest urat sa ceara un baiat iubitei lui asta..reciproc da.e altceva..nu trebuie sa se simta iubita sa ca o curva.happy

| unknownn a răspuns:

Nu
Da

| DarinaLove a răspuns:

Poti sa-mi justifici si mie afirmatia aceasta cum ca fetele care practica sex oral ar fi usuratice?
Exact.Nu exista niciun motiv pentru ca ele sa aiba statutul de fata usuratica doar facand asta.
La fel ca si sarutul, sexul oral este o cale de a-ti manifesta dragostea. Chestia 'tarfele' din porno care se presupune ca adora sa o suga e doar un mit

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

1. Fetele care "practică" sexul oral NU sunt uşuratice.

Şi, discutăm aici despre fetele "normale", NU despre cele de la colţ de stradă ori cele de pe bulevard...

2. Faci sex oral atunci când îţi doreşti sau când simţi nevoia/curiozitatea.
Asta NU înseamnă că "toate" fetele fac sex oral, sunt destule care au o "reţinere"/dezgust faţă de această idee...

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Sexul oral este ceva normal intr-o relatie(atatat timp cat e acceptat de ambii parteneri)!

| Ichnat a răspuns:

Parerea mea este ca nu conteaza ce se intampla in pat daca ambii se simt bine! Daca lor le place si practica "orice" in pat pentru ei atunci nimeni nu devine usuratic. big grin

| bogdan72 a răspuns:

Universal adevarat, nu. Procentual, da.

| XyYx a răspuns:

In viata trebuie sa le incerci pe toate! La un moment dat poate vei face asta din pura curiozitate! happy

| Valutzzzu a răspuns:

Daca i faci un oral iubitului tau e ok, dar daca nu ai un iubit si faci '' la toti baieti'', atunci da esti o usuratica!

| anonima1995 a răspuns:

Suntem in secolul 21! Ar trebui sa renuntam la gandirea aceea incuiata specifica romanilor si sa fim mai deschisi la minte, altfel o sa ajungem mai rau ca in jungla. Chestiile astea de genul "esti usuratica daca faci sex inainte de casatorie", esti usuratica daca practici sexul oral" si multe altele sunt tampenii. Nu ar trebui sa judecam pe nimeni. Orice fata care are o relatie cu baiatul pe care il iubeste, intre ei exista respect, dragoste, incredere si oricum deja fac dragoste, poate sa incerce si asta. Nu e nimic grav. Pur si simplu e ceva nou incercat in pat si atat.

| SisMusic a răspuns:

Nu e nimic adevarat ce unele femei fac sex oral din placere asta nu inseamna ca sunt usuratice sau alte porcarii de genul asta!

| Georgian_Alex_1995_LQXO a răspuns:

Nu unele fac sex oral din placere. Altele pentru bani e o diferenta enorma.

| Catalin_Handrea_1996 a răspuns:

Fetele care practica asta au ajuns la un alt standard sunt mai mature si mai tupeiste nu cred ca ii usuratica ba din potriva Tot Respectubig grin

| Andreea12315 a răspuns:

Nu si nu, nu e adevarat.