| anonim_4396 a întrebat:

Lechidul presiminal a masculului o data introdus poate duce la nastere?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

De lichid si preseminal nu mai zic, dar acordul e "al" masculului.

Raspunsul este - Foarte rar. Lichidul preejaculator e de fapt un lubrifiant natural, el nu e produs in acelasi loc cu sperma insa poate prelua spermatozoizi din vecinatate de cele mai multe ori acestia fiind putini sau neviabili. Depinde de durata intre actele sexuale. Se poate insa, mai ales ca uneori barbatii elimina mici cantitati de sperma in timpul actului sexual inainte de ejacularea finala.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Unde, cand si cum? In anumite conditii, da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Pai uite ca am avut act sexual fara prezervativ insa nu a ejaculat in mine, dar dupa aia a inceput sa mi se elemine o substanta albicioasa, deja de 2 zile si ma intreb nu poate fi risc de sarcina?

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Lichidul acela nu e de la el, e de la tine.
Dar da, lichidul pre-seminal poate duce la sarcina.

| baTTLe4uTr a răspuns:

Vorbesti foarte cizelat cand vine vorba de cum ai fost conceputa.

| Emilian65 a răspuns:

Lichidul preseminal al barbatului nu duce la nastere, ci la sarcina.