| adee_8962 a întrebat:

"lubrifiant pe bază de apă." ce e aia?:-s La ce e bun?!straight face

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Lubrifiantul pe bază de apă facilitează actul sexual şi previne ruperea prezervativului. Este indicat să fie folosit atunci când persoana în cauză nu este destul de excitată, mai ales la primul contact sexual, atunci când are loc dezvirginarea.
Lubrifiantele pe bază de ulei, slăbesc prezervativul.
O zi frumoasă! Baftă!

| RXN a răspuns:

Lubrifiantul pe baza de apa, tinand cont de categoria la care ai postat, e folosit pentru a inlesni penetrarea din timpul unui act sexual.Lubrifiantul pe baza de apa, spre deosebire de cele pe baza de ulei sau silicon, nu distrug prezervativul si nu pateaza.

| darrio2007 a răspuns:

Usureaza frecarea intre doua obiecte.Sau altele.Asta e un fel de definitie generala.Depinde la ce folosesti tu lubrifiantul.

| amicumms a răspuns:

Durex Play este un lubrifiant personal pe baza de apa, cu o constenta matasoasa, realizat pentru a face simturile partenerului sa para mult mai senzuale si intense.Nu se lipeste.Nu pateaza hainele, asternuturile sau pielea.