| Irina0987 a întrebat:

Luna aceasta cand mi.a venit menstruatia mi.a curs doar 2 zile iar a3a zi doar o picatura. Mentionez ca in cele 2 zile menstruatia era de culoare maronie. Am facut un test de sarcina in timpul menstruatiei si rezultatul este negativ.
Din ce cauza nu imi curge normal menstruatia?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Procesul menstrual se desfasoara diferit sau anormal fata de menstruatiile anterioare, in momentul in care intregul ciclu menstrual precum si intregul proces hormonal este dereglat din cauza functionarii incorecte a glandelor endocrine. Cantitatea de menstra si timpul de eliminare a acestuia din organism este in stransa legatura cu activitatea hormonala, de producerea de hormon feminin estrogen si implicit de formarea si dezvoltarea endometrului in ciclul menstrual abia terminat. O consultatie ginecologica ar fi mai mult decat necesara in situatia ta. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| OMFGConrad a răspuns:

Probabil din cauza dereglărilor hormonale.
P.S.: Ai întreținut vreun raport sexual pentru a aduce în calcul testul de sarcină?

| Irina0987 explică (pentru OMFGConrad):

Da. In prezent am o relatie de 4 ani.
Multumesc