| zanabuna a întrebat:

Luna trecuta(iunie)am facut pentru prima data dragoste.nici unul dintre noi nu s-a protejat. El nu si-a dat drumul in mine, dar s-a sters si a introdus-o din nou.De atunci mie nu mi-a venit ciclu.aseara am facut un test de sarcina si a iesit negativ.peste 2 zile o sa incerc din nou. ce ma sfatuiti?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul este sigur la minim 21 de zile de la conceptie si facut din urina de dimineata.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ai auzit de prezervativ?hee hee

| Silvia a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si ea va sti sigur ce trebuie sa faciwinking

| buburuzAndreea a răspuns:

Chiar daca s-a sters exista sanse sa fi ramas urme de sperma. Nu e cea mai sigura metoda. Exista totusi si posibiliatea sa fi avut noroc si de fapt sa nu fie nimic. Se mai intampla sa intarzie ciclul cateva zile. Il ai de obicei regulat? Poate esti putin racita. Te-ai gandit bine, mai faci un test de sarcina. Daca iese pozitiv mergi la ginecolog sa fii sigura ca esti insarcinata. Daca Doamne-fereste esti, atunci mai bine nu luati voi doi deciziile in continuare. A spus bine Silvia, mama ta va stii cum sa procedeze, te va ajuta cu siguranta. Asta e cel mai bun mod de a rezolva situatia. Va rog, nu faceti cine stie ce tampenii de capul vostru, ca ar putea avea consecinte ingrozitoare! Un avort facut pe la cine stie ce "doctor" nespecializat nu numai ca te-ar scapa de copil, ci si de posibilitatea de a mai avea un bebe vreodata. Nu cred ca ai vrea asta. Sau poate ai hotari cu mama ta sa pastrati copilul si sa te scuteasca de suferinta pe care ai simti-o facand avort. Va fi decizia voastra. Doamneee, sper ca nu te-am traumatizat! Ar putea sa fie doar o mica sperietura si sa-ti vina ciclul. Sper sa fie asa. Aveti grija pe viitor sa folositi de fiecare data prezervativul. Nu cred ca vrei sa mai treci prin asa ceva. Sexul e mai placut cand nu ai alte griji pe cap.

| Encore a răspuns:

Tz tz tz mama lor de prezervative ba oameni daca nu stiti sa faceti fara nu faceti ma...

| cris82ro a răspuns:

Stai cu uocii in 4!

| afrodita17 a răspuns:

Stai calma si fa testul dupa 2 saptamani din momentul in care a avut loc contactul sexual... daca esti prea stresata.ai putea sa mergi sa iti faci un ecograf... te ajunge in jur de 50 de lei o consultatie ...insa parerea mea este sa nu iti faci griji... tine cont si de faptul ca ai fost virgina, si de faptul daca ai sau nu un ciclu regulat...succes! si fii rabdatoare...winking

| maryana5 a răspuns:

Roaga-te sa nu afle mama ta laughing

| tweety_8071 a răspuns:

Du-te la un control ginecologic asa o sa stii sigur daca esti insarcinata.Si data viitoare nu uita de protectie, e foarte important!

| Vir2k a răspuns:

Nu sunt cel mai mare cunoscator... dar nu e bine DECAT sa se stearga... tot ramane ceva p'acolo... (asta ca un inceput de ajutor) sa speram ca-ti poate raspunde un specialist ( daca avem asa ceva prin zona ).

de acum incolo... USE A CONDOM

| gabrieladima a răspuns:

Te intreb asa de curiozitate cate zile au trecut de la actul sexual neprotejat?
ca testul ala se face si el la anumite zile. Dar dc au trecut mai mult de 7 zile, normal ar fi la limita. Dar mai asteapta putin si mai fa unul. Poate sa fie si o dereglare daca zici ca a fost primul contact sexual

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu l-ai putut pune si tu sa faca un dus, daca chiar era naparat ^^s-o introduca din nou^^. Apropo, cati ani ai? Daca ai sub 15 sa stii ce esti tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aolooo...cata prostie frate. dc naiba sunt prezervativele frate? bai daca se sterge tot ramane sperma.si mai ales daca o introduce iar pe canal mai ramane sperma.asa ca ai grija ce faciwinking