| anonsiam a întrebat:

Luna trecută mi-a venit perioada pe 7 septembrie. Ieri am fost in 6 octombrie si mi-au curs niște pete rozalii de sânge foarte putine, mie de-obicei la ciclu imi curge mult inca din prima zi. Astăzi aproape nimic. Luna trecută pe 16 am facut petting. Am facut un test de sarcina dupa 10 zile de la petting si a ieșit negativ. Ce se intampla?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un este corect de sarcina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Ce ai facut tu la 10 zile a fost un test inutil si incorect.
Repeta testul DUPA 21 de zile de la data pettingului, daca te ingrijoreaza asta.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul tau menstrual inca NU este foarte REGULAT, inseamna ca actualul ciclu poate fi mai lung cu cateva zile comparativ cu cele anterioare. Testul de sarcina efectuat NU are absolut nicio valoare practica, fiindca a fost facut intr-un moment inoportun si rezultatul obtinut in astfel de conditii are intotdeuana si in mod invariabil rezultatul NEGATIV. Insa este un rezultat FALS, incorect adica 100% ERONAT. Nu ai nimic altceva defacut decat sa astepti in liniste si fara stres inceperea menstruatiei inzilele urmatoare. Multa sanatate!

| anonsiam explică (pentru corbulalbrosu):

A fost regulat cam de fiecare data... încep sa-mi fac griji. si nu stiu ce sa mai fac. ideea e ca nu a existat penetrare si nici ejaculare ci doar putin lichid!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a fost penetrare si ejaculare vaginala, nu poti fi gravida.

| cyupaku a răspuns:

Ai rabdare