| miksajon a întrebat:

Lungimea sau grosimea penisului: ce contează mai mult?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Grosimea,atingerea peretilor vaginului creeaza placere,degeaba e mare si subtire, desigur ca si lungimea conteaza,omul are cel mai mare penis dintre primate deci stramoasele noastre au preferat barbati cu penis mare si gros exact ce au negri multi din ei,acolo functioneaza selectia sexuala foarte bine,desigur ca aspectul fizic conteaza cel mai mult, degeaba o ai mare dar nu emiti atractie fizica, totul pleaca din creier, cand o fata e atrasa sexual de tine are orgasme mai intense si mai de durata, e dovedit prin studii ca oamenii frumosi au mai multe orgasme

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur este importanta marimea penisului atat in privinta lungimii dar mai ales a grosimii, fiindca este mai importanta daca se analizeaza dimensiunile fizice ale penisului. Insa iti atrag atentia ca este important sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine actul sexual un timp suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca nu se reuseste ca acesta sa fie mentinut in stare erecta suficient de mult timp, pentru ca partenera de sex sa fie mereu pe deplin fericita, adica sa NU ramana cum se spune....cu ochi-n soare. Nesatisfacuta. big grin Sanatate!

| Donsavas a răspuns:

Depinde ce cauta femeia. Poate nici nu se gandeste la organul tau, ci la alte calitati pe care le ai putea avea. Oricum, o femeie matura nu te trateaza pe bucăți. O c*rva, da.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Conteaza cum il folosesti

| Andrei258 a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Corect si unde poate fi lung si sa nu stii sa l folosesti sau scurt subtire sau gros si de asemenea sa nu stii

| anamaria82726 a răspuns:

Pai daca e scurt si gros nu prea simti nimic..in cazul in care deja are experieta si e mai,, larga,,(nu stiu cum sa o zic frumoslaughing.dar nici subtire si lung ca asa nu-i atingi,, peretii vaginului,,...ce-i cu intrebarea asta? Sa fie mediu nu stiu

| asdf2kpower a răspuns:

Ambele + greutatea. Fără aceste 3 caracteristici ale portofelului, o să mori virgin.