| anonim_4396 a întrebat:

Luni m-am despartit de el. De fapt. el de mine. Pana joi m-a tot cautat. Joi am avut defilarea de ziua abolventului si i-am zis sa vina sa ma vada in calitate de amic. A venit, insa eu nu am putut merge sa il salut pentru ca trebuia sa plecam. La primarie nu a mai venit. Eu anul trecut am stat cu el pana la final. el nu a putut fi in stare sa fie alaturi de mine. Mi-a scos ochii ca nu m-am dus sa il salut toata seara de mi-a stricat cheful de petrecere... Am fost cu colegii la un suc si dupa am rugat un coleg sa ma lase in apropierea casei lui. A iesit pe la 11 cu greu. si am stat cu el pana la vreo 1. Toate bune si frumoase..ne impacaseram. Vineri am avut banchetul si am fost dimineata la el pentru ca nu aveam cum sa ne intalnim. Bineinteles, ca nici atunci nu i-a tacut gura. I-am zis ca nici sambata nu ne putem intalni, ca ne intruneam toti colegii la un gratar. I-am zis sa iasa sambata la pranz cu mine. M-a refuzat pentru cacatul ala de joc Candy Crush. Si nu ne-am mai intalnit. De sunat nu l-am sunat ca am fost la prega la mate si nu am avut timp. La colegul meu nu prea am avut semnal, abia de prindeam o liniuta, In mesaje zicea numai:"Mda bine. happy". si seara la 12 cand am ajuns acasa mi-a facut ditamai scandalu ca nu l-am cautat deloc ieri. Azi am avut iar pregatire si l-am sunat dupa ce am iesit, sa il intreb daca iese cu mine. El era iesit in oras. Si iar m-a refuzat. I-am zis:" Stii. cu prietenul ala a tau poti iesi pentru o ora. dar cu mine ieri nu ai vrut sa iesi.".(pe motivul ca nu ii ajunge juma de ora-o ora ca sa iasa cu mine). Si iar m-am suparat pe el.Si face cica"ce nu poti iesi mai tarziu?" si i-am zis"Poate nu am sa pot". Si mi-a scos ochii ca vezi doamne am vreo "busala" cum zice el. I-am inchis telu in nas. Dupa jumate de ora zice" foarte frumos din partea ta " si tot ma suna ca vezi doamne nu stiu ce mai voia. Nici de data asta nu stateam prea bine cu semnalul. M-am pus la somn. dupa 3 nopti pierdute. El. bineinteles ca m-a trezit din somn si m-a expediat apoi ca vezi doamne vorbeam prea incet. Im da mesaj pe la 4 ca."multumesc ca m-ai cautat azi.o zi placuta in continuare. Eu cand ti-am zis aaeara ca nu iti mai pasa de mine". -a enervat in draci. L-am sunat si i-am zis: Ce mananci atata ********** ca nu te-am cautat. Ca numai eu te-am sunat. Si el vezi doamne ca nu il caut si ca nu il iubesc ca nu-mi pasa de el. I-am zis sa inceteze cu prostiile astea. Si face cia. hai ca vad ca te retin. Pa. I-am zis atunci. Bai tu esti prost sau te faci? Ca vai. vorbeste frumos cu mine ca ce..de ce vorbesti urat? si mi-a inchis.

Ziceti si voi. cine are dreptate? Eu m-am saturat de figurile lui.De fazele lui de rahat. Tinla el dar mi-a ajuns pana in gat. MEreu eu am fost cea care era baiatu. eu am platit tigari, suc, orice. eu mereu l-am cautat prima si dupa cearta si cand nu mai vorbisem de mult. Eu am fost cea care se zbatea sa nu ne despartim. Acum, mi-a mai venit mintea la cap. Si nu il mai caut asa ca o disperata. voi ce ziceti? Sa il mai caut. sa mai incerc vreo impacare. se merita macar?

As vrea si eu sa am cu cine vorbi, cu cine iesi, sa nu se mai comporte ca un mitocan...

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l ca nu e de tine, baiatul se crede buricul pamantului si nu te vad fericita alaturi de el

| buzeduulci a răspuns:

Ma doare indiferenta lui. sad

| Aleqa a răspuns (pentru buzeduulci):

Stiu... Dar nu ai ce face daca el te trateaza asa. Trateaza-l si tu la fel, sa vedem cum o sa se simta si el.

| buzeduulci a răspuns (pentru Aleqa):

Ma simt ca un ****... si-a batut joc de dragostea mea. mereu am lasat totul pentru el. a fost pe primul loc in inima mea.

| Aleqa a răspuns:

Nu merita tot ce faci pentru el. Si-a luat lumea in cap pentru ca l-ai ajutat cu tot ce-ai putut, si pentru ca tu mereu ai fost prima in a-l baga in seama, si celelalte. De ce nu ar vrea sa iasa cu tine, macar pentru 5 minute? Nu te intelege ca esti si tu ocupata, ai treburile tale. Tu de ce l-ai intelege pe el? Nu trebuie sa te enervezi pe el. Lasa-l in pace si ignora-l cateva zile, sa vedem ce-o sa iasa.
Bafta si zi-mi si mie pe privat ce-ai facut.

| iubesc a răspuns:

Nu mai merita niciun gest frumos din partea ta, nu mai sunt baieti sinceri pe lumea asta? si inca cati. S-a comportat tare urat, tu tii la el dar el nu, doar iti scoate ochi ca esti ocupata, ar trebui sa te inteleaga.

| Mikhtarian a răspuns:

Tu ai dreptate,de ce? El se joaca cu tine
In calitate de baiat, iti dau tie dreptate.
Stiind ca tu il cauti pe el, de aceea iti scoate ochii, te manipuleaza, si grav.

| Cristyan21 a răspuns:

Respect surioara(sunt baiat sa stii de acum) mai bine il lasi in pace nu vezi ca nu ii pasa? el vrea sa fie cautat sa fie primul lucru pentru tine nu se gandeste ca poate ai treaba ceva si nu poti sa il suni sau asa si el kitra dracu ii e greu sa plateasca.

| AnonymuSest a răspuns:

Lasa'l laughing si cauta pe altcineva sa aveti respect reciproc happy

| RozaCinni a răspuns:

Hm thinking Am fost fix in aceeasi situatie...Din cate am vazut tu mereu faci primul pas, si el s-a invatat cu naravul asta! Si nu e bine. crede-ma straight face Niciodata tu ca fata sa faci primul pas intr.o relatie! Lasa-l sa te caute el pe tine nu tu pe el. Si la cum se comporta.( de parca ar fi mare vedeta) nu cred ca se merita sa ramai cu el. Ca altfel "ti-ar manca ficatii". Stii macar daca ar recunoaste ca a gresit.Si daca nu face nici asta.Apf apoi frate cam multe vrei intinse pe masa de-agata. Da-i pace oh go on sunt unii de 10 ori mai buni decat el tongue Sper ca te-am ajutat cu cv.big grinbig grin

| buzeduulci a răspuns (pentru RozaCinni):

Da.dar ce pot face? mi-e rupta inima in mii de bucati. ma doar sa il vad ca nu ii pasa...

| iubesc a răspuns (pentru buzeduulci):

Spune-ne si noua ce ai rezolvat pana la urma.

| Ioonee a răspuns:

Fii tare fato! Nul lasa sa vada ca esti suparici. sad Nu se merita, da-l naibii, ca vezi d-ne cinei el sa-ti zica tie ca nu faci bine, cand el e ala care niciodata nu-i place nimic. Parerea mea!