| Mmooaarro a întrebat:

M-a durut maseaua,foarte tare,dar nu sa ma tavalesc pe jos, m-a durut mana cand mi-am rupt-o dar nu am urlat de durere..nu am plans cand mi-am rupt-o si nici cand am cazut de pe bicicleta in cap la 60 km/h.nu am plans nici macar cand ceilalti radeau de mine ca am cazut intr-un lac din curtea scolii.m-am ridicat si nu am pus la suflet,dar., de cateva luni...ma doare sufletu'...foarte tare.si nu exista tratament pentru asta. iubesc o fata,dar ea ma neglijeaza, nu asta e problema..problema e ca sunt foarte foarte indragostit de ea,si ea ma iubeste dar eu nu am mai iubit asa niciodata,si nici nu am sa mai iubesc,nu pot uita de ea! ma doare sufletu' cand vad ca se supara degeaba pe mine,pentru o chestie pe care nu a inteles-o cum trebuie.dar nici asta nu conteaza,ce vreau eu sa intreb este ca,ce ma sfatuiti sa fac,daca sufar atat de tare,si va jur ca nu o sa uit niciodata de ea, tin sa precizez ca am 16 ani.Deci fara pic de indoiala eu o iubesc.Ce sa fac? peste tot ma gandesc la ea,la scoala, scriu numele ei pe caiet..pe banca pe tabla..pe maini cu pixu',acasa,pe birou,ba chiar am scris pe caietul de romana si profesoara m-a intrebat cine e "x" si i-am spus ca e iubita mea,si a zis iauzi,inseamna ca o iubesti daca ii scrii numele pe caiet, inseamna ca te gandesti la ea nu?-Da.

Ajutor

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tu esti indragostit lulea de fata si cred ca si ea te iubeste daca se supara dintr-un fleac pe tine, iubiti-va mult!

| Mmooaarro explică (pentru mona):

Cum poate sa ma iubeasca daca se supara dintr-o prostie, dintr-o neintelegere...cateodata nu mai stiu ce sa cred. daca ma iubea asa cum o iubesc eu nu mai cauta motiv de cearta ca sa nu ma piarda nu? tin sa precizez ca dupa ce se supara, nu mai vorbeste cu mine cateva zile...tot eu trebuie sa ma tin de ea ca imi pare rau ca nu stiu ce.

| horansgang a răspuns:

Wow. straight face Nici eu n-am pland cand am cazut cu rolele si cand m-a impins Franta[un baiat] pe jos cand fugia dupa o fata si s-a bagat in mine. Zici ca eram pe planeta Marte. Dar a fost tare si am inceput sa rad. laughing. Cu dragostea e foarte greu. Al, naibi da` nici eu nu pot sa`mi scot o persoana din cap. straight face. E cam aiurea, stiu. Da` incerca ca te intalnesti mai des cu ea. Si poate iti trece. Sau invit`o la tine si...